Allinclusive?

Kajaki górskie w praktyce

Kajaki górskie – co warto wiedzieć na początek?

Jak zapewne wiecie (lub już tego doświadczyliście ;)), rafting uprawia się w kilkuosobowym pontonie bądź kanadyjce. Mówimy zatem o działaniu zespołowym dającym poczucie bezpieczeństwa i oparcie. Warto również dodać, że w przeciwieństwie do kajaków, pontony oraz kanadyjki są znacznie stabilniejsze, łatwiejsze do opanowania oraz sterowania. Kajakarstwo górskie jest o tyle trudniejsze, że rzekę pokonuje się w kajaku… jednoosobowym. Wyobraźcie sobie teraz, że przemierzacie górską rzekę w pojedynkę. Dzikie fale nieustannie Wami kołyszą, jesteście zdani tylko na siłę własnych mięśni, sami musicie przewidywać zagrożenia, błyskawicznie podejmować decyzje, maksymalnie koncentrować uwagę oraz cały czas kontrolować zachowanie rzeki. Na dodatek czujecie się tak, jakbyście balansowali na linie... Witamy w świecie kajaków górskich!

 

Nie taki jednak diabeł straszny jak go „piszą”, bo uprawianie kajakarstwa wyczynowego to ogromna frajda, której nie da się porównać z niczym innym! Jeżeli chcecie w pełni czerpać przyjemność z tego ekstremalnego sportu, musicie obowiązkowo odbyć odpowiednie szkolenie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Choć kurs kajakarstwa górskiego zajmuje więcej czasu niż pływanie jednostkami dmuchanymi, to satysfakcja z przeżycia przygody w kajaku rekompensuje wszelkie trudy i wysiłek!

Szkolenie z kajakarstwa górskiego, czyli krok po kroku…

Świetnie pływacie? Uprawiacie regularnie sport i dbacie o dobrą kondycję? Nie umiecie żyć bez adrenaliny? W takim razie kajakarstwo górskie jest właśnie dla Was! Tak jak w przypadku raftingu, w tej dziedzinie również obowiązuje sześciostopniowa skala trudności white water. Osoby rozpoczynające przygodę z kajakarstwem wyczynowym odbywają szkolenie na górskich rzekach na poziome WWI i WWII, a więc w miarę spokojnych oraz „przewidywalnych”. Co jest kluczem do czerpania satysfakcji z kajakarstwa wyczynowego? Oczywiście opanowanie techniki! Początki szkolenia obejmują naukę właściwego wiosłowania, wsiadania i wysiadania, utrzymania równowagi, płynięcia na wprost po stojącej wodzie, a także poprawnego opuszczania kajaka po wywrotce (czyli tzw.”kabinie”). Przygotujcie się zatem na „zimny prysznic” !

 

Po pierwszych „szlifach” wprowadza się kolejne, trudniejsze manewry techniczne: wyjście na nurt, wchodzenie do cofki (czyli miejsca „przystankowego” na rzece do wsiadania i wysiadania) oraz omijanie przeszkód. Niezwykle istotnym elementem szkolenia jest nauka rozpoznawania poszczególnych zjawisk na górskiej rzece, zarówno w teorii, jak i praktyce. Taka wiedza zapewni nam większe poczucie bezpieczeństwa w kajaku, ponieważ trafniej zidentyfikujemy daną przeszkodę oraz szybciej przewidzimy zagrożenie na rzece. Na szkoleniu kajakarskim warto również opanować sztukę technik asekuracyjnych i ratowniczych. Co dalej? Jeśli już dobrze poczujecie się w swoich kajakach, czekają na Was kolejne poziomy kajakowego wtajemniczenia. Na pewno poznacie technikę „piórkowania” (pływania na boki) oraz słynną „eskimoskę”, czyli najszybszy sposób na przywrócenie normalnej pozycji kajaka po wywrotce.

Kajakarstwo górskie z M-Canoe

M-Canoe to ekipa pasjonatów oraz odpowiednio wykwalifikowanych instruktorów kajakarstwa wyczynowego, dlatego z nami Wasze szkolenie będzie czystą przyjemnością. Jako prawdziwi weterani górskich rzek, zapewnimy Wam pełny ekwipunek, wieloetapowe szkolenie, kompleksową opiekę i przede wszystkim moc radości! Wejdź z nami do kajaka i popłyń wartkim nurtem nieokiełznanych górskich rzek w malowniczych regionach Austrii bądź Słowenii! Ahoj przygodo!

Szczegóły i terminy znajdziesz na stronie wyjazdowej.

ZOBACZ OFERTĘ NASZYCH WYJAZDÓW NA  2022 r. :

 

 

Oceń artykuł:

Średnia ocena: 4.6667 / Ilość głosów: 3

Autor: , opublikowane przez: M-CANOE
Skontaktuj się z nami!
Zaoferowane Państwu połączenie usług turystycznych stanowi imprezę turystyczną w rozumieniu dyrektywy (UE) 2015/2302.
W związku z powyższym będą Państwu przysługiwały wszystkie prawa UE mające zastosowanie do imprez turystycznych. Przedsiębiorstwo TOTUS OUTDOOR Sp. z o.o. będzie ponosiło(-ły) pełną odpowiedzialność za należytą realizację całości imprezy turystycznej.
Ponadto, zgodnie z wymogami prawa, przedsiębiorstwo TOTUS OUTDOOR Sp. z o.o. posiada(-ją) zabezpieczenie w celu zapewnienia zwrotu Państwa wpłat i, jeżeli transport jest elementem imprezy turystycznej, zapewnienia Państwa powrotu do kraju w przypadku, gdyby TOTUS OUTDOOR Sp. z o.o. stało(-y) się niewypłacalne.
Więcej informacji dotyczących najważniejszych praw zgodnie zdyrektywą (UE) 2015/2302

Użyj kuponUsuń kupon

 

+ Dodaj kolejnego uczestnika

 

* Pola obowiązkowe

 

Cena całkowita: