• Kajaki GÓRSKIE Słowenia [K6] [2099zł]

 • Kajaki morskie CHORWACJA 7 dni [H2] [2099zł]

 • Rafting Salza [W9] [499 zł]

 • Rafting Salza [W10] [499 zł]

 • Rafting Salza [W8] [499 zł]

 • Rafting SŁOWENIA 7 dni [S6] [1999 zł]

 • Rafting Tyrol 7 dni [T3] [2199zł]

 • Via Ferraty WŁOCHY 7 dni [V3] [2199zł]

Pokaż wszystkie
Allinclusive?

Długi weekend sierpniowy

Dobrze nam znana Dolina Salzy w wydaniu długoweekendowym, z sąsiednią rzeką Enns i monumentalnym Parkiem Narodowym Gesause. Do tego wodospady Wasserlochklamm i kanion Bruckgraben.  14-18 sierpnia 2019 roku, w zielonych płucach Austrii od 899 zł.

W pigułce:

 • 4 noclegi pod namiotami

 • 3 dni pływania

 • szmaragdowa Salza i potężna Enns

 • dodatkowa atrakcja: kanion Bruckgraben

 • Park Narodowy Gesause

 • wodospady Wasserlochklamm

 • ognisko i gitarowanie!

Taki wyjazd to najlepsza przygoda życia!! Aż chce się wracać :) Super klimat i przede wszystkim ludzie :) Polecamy !

Natalia i Malin / 2014-08-20

Weekend na Salzie to świetna zabawa zwłaszcza dla kogoś kto pierwszy raz siedział w kajaku :)
Bardzo dobra organizacja, wspaniałe widoki i niezapomniana przygoda :)
DZIĘKI

Wojtek / 2017-08-03

Pytania?

Zapraszamy do zapoznania się z warunkami uczestnictwa.

od 899 zł

Cena obejmuje:

 • 3 dni spływu górskimi rzekami Salzą i Enns

 • 4 noclegi - opłacone miejsca biwakowe (namioty własne) na komfortowych campingach (opcja pokoi lub domków dodatkowo płatna)

 • nowoczesne kanadyjki pneumatyczne oraz sprzęt asekuracyjny

 • specjalistyczna odzież i obuwie neoprenowe

 • opieka wykwalifikowanych instruktorów: kajakarzy górskich i ratowników

 • bilet wstępu na rzekę

 • ubezpieczenie NW i KL (z klauzulą sportów wysokiego ryzyka)

 • wieczorne ognisko i gitarowanie

 • film z wyjazdu dla każdego!

Cena nie obejmuje:

 • dodatkowych opcji noclegowych (zobacz NOCLEGI)

 • dojazdu z Katowic (płatny dodatkowo + 250 zł)

 • wyżywienia (do zamówienia na miejscu: śniadanie 8 euro, obiad 10 euro)

 • https://www.youtube.com/watch?v=lrqLcV3XkqI&t

Program

Co gramy?

ŚRODA - przejazd do Austrii

Dla osób jadących z nami busem, zbiórka w środę o godz. 9:00 na Dworcu PKS w Katowicach, przy ul. Piotra Skargi. Następnie przejazd przez Czechy do Austrii. Na miejscu jesteśmy około godz. 15:30. Jest czas na spokojne rozbicie obozu, na miejscu jest restauracja, w której serwują przyzwoite posiłki w niemalże polskich cenach. Wieczorem powitalne ognisko.

CZWARTEK - czyli pierwsze kroki w raftingu na Salzie

Rano każdy wstaje tak, jak potrzebuje, a spotykamy się o godz. 9:30, wydajemy sprzęt osobisty i ok. 10:30 wyjeżdżamy na pierwszy odcinek rzeki. Na starcie przeprowadzamy ok. 30-minutowe szkolenie z technik pływania i asekuracji i już możemy ruszać na wodę!:) Pierwsze kilkaset metrów pozwoli oswoić się z łódką i szybką wodą, zanim zaczną się docelowe trudności. Przed nami m.in. próg o wysokości 2 metrów, będzie się działo! W połowie odcinka robimy przerwę na popas i napawanie się pięknotą okoliczności, a ok. 16:30 wracamy na biwak, po drodze zahaczając o sklep.

Plan na popołudnie? Wino, gitara i śpiew:). Dla chętnych spacer na okoliczną górkę.

PIĄTEK - wodospady Wasserlochklamm przepiękny Kanion Salzy

W piątek zaczniemy sobie na sucho, choć to zależy od ilości wody w wodospadach! Ok. 9:30 wyjedziemy na szlak Wasserlochklamm,  na dwugodzinną wycieczkę pieszą wzdłuż kanionu i serii wodospadów, zwieńczoną wspaniałym widokiem na dolinę Salzy. Po zejściu ze szlaku będzie czas na szybki lunch lub lody w uroczej knajpce nad rzeką.

Ok 13:30 zejdziemy na drugi odcinek rzeki Salzy. Po trasie z pierwszego dnia wszyscy są zachwyceni, więc trudno im uwierzyć, że trasa piątkowa będzie jeszcze szybsza i jeszcze ładniejsza. A to za sprawą kanionu Salzy. Ponadto, po drodze będzie platforma do skoków zawieszona ok. 4 metrów nad lustrem rzeki. Kończym na kempingu, więc nie przeszkadza nam zupełnie, że może to być godz. 18:00:)

SOBOTA - zmiana rzeki i kanion Bruckgraben

Dzisiaj atrakcje, które odróżniają długi weekend od standardowego weekendu nad Salzą. Z Doliny Salzy ruszamy do sąsiedzkiego Parku Narodowego Gesause, z pięknymi masywnymi szczytami o potężnych, 1000 metrowych ścianach. Góry przecina rzeka Enns - większa od Salzy, niosąca sporo wody i w momentach przełomowych piętrząca całkiem spore fale. Będzie więc ciekawie, a na dodatek w pewnym momencie zrobimy sobie skok w bok i pójdziemy zwiedzać na mokro pewień wyjątkowo, cudowny kanion wytworzny przez dopływ Ennsu. Będzie się działo!

Wieczorem pożegnalne ognisko.

Niedziela - powrót do Polski

Noclegi

Noclegi

Nocujemy na Camping Saggraben - kameralnym, zielonym, górskim kempingu, położonym z dala od wszelkich innych zabudowań, tuż nad rzeką Salzą. Obiekt dysponuje budynkiem głównym z restauracją (wifi), nowoczesnymi, czystymi sanitariatami oraz miejscem na ognisko. 

Dodatkowo na terenie znajdują się 2 domki pięcioosobowe (bez kuchni i łazienki) i 1 domek 6-osobowy (z kuchnią i łazienką) oraz dwa pokoje wieloosobowe nad restauracją. Najłatwiej jest o miejsce w pokoju wieloosobowym. Te opcje noclegu są dodatkowo płatne.

Dojazd

Dojazd

Dojazd

Podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego wybieracie, czy Chcecie dojechać sami, czy też skorzystać z naszego busika, kursującego z Katowic.

 

Dojazd z nami

Nasze busy startują z Dworca PKS w Katowicach, ul.Piotra Skargi 1. Zbiórka w środę, 14 sierpnia 2019 roku o godz. 9:00

Powrót w niedzielę 18 sierpnia 2019 roku, na ok. 18:00 do Katowic. Telefon do kierowcy otrzymacie na 3 dni przed odjazdem busa.

 

Dojazd własny

Ponieważ może zdarzyć się nam komplet w busie lub busach, musicie się liczyć z koniecznością transportu własnym autem na start odcinków raftingowych, po dopłynięciu na metę, zapewniamy transport kierowców po auta.

NOWOŚĆ: LOTY Z GDAŃSKA

W sezonie 2018 Wizzair uruchomił bezpośrednie połączenie Gdańsk - Wiedeń. Otwiera to wszystkim z Pomorza niespotykane wprost możliwości. Zamiast min. 12 h w aucie można dolecieć w piątek do stolicy Austrii, zapisać się na organizowany przez nas transfer i już. A powrót? W niedzielę wieczorem lądujecie z powrotem na Lecha Walesa Airport w Gdaniu. Spoko opcja! Transfer (z lotniska w Wiedniu na kemping) to 100 zł w obie strony.

Zapisz się!

Zobacz inne oferty raftingowe

Rafting w Słowenii wyjazdy z Polski

 

Skontaktuj się z nami!
Zaoferowane Państwu połączenie usług turystycznych stanowi imprezę turystyczną w rozumieniu dyrektywy (UE) 2015/2302.
W związku z powyższym będą Państwu przysługiwały wszystkie prawa UE mające zastosowanie do imprez turystycznych. Przedsiębiorstwo TOTUS OUTDOOR Sp. z o.o. będzie ponosiło(-ły) pełną odpowiedzialność za należytą realizację całości imprezy turystycznej.
Ponadto, zgodnie z wymogami prawa, przedsiębiorstwo TOTUS OUTDOOR Sp. z o.o. posiada(-ją) zabezpieczenie w celu zapewnienia zwrotu Państwa wpłat i, jeżeli transport jest elementem imprezy turystycznej, zapewnienia Państwa powrotu do kraju w przypadku, gdyby TOTUS OUTDOOR Sp. z o.o. stało(-y) się niewypłacalne.
Więcej informacji dotyczących najważniejszych praw zgodnie zdyrektywą (UE) 2015/2302

Użyj kuponUsuń kupon

 

+ Dodaj kolejnego uczestnika

 

* Pola obowiązkowe

 

Cena całkowita: