Pokaż wszystkie
Allinclusive?

Rafting SALZA na WYPASIE 5 dni

Nowość na sezon 2021r. długi weekend na salzie z noclegami w pokojach 2-os, autokarem i wyżywieniem

Wjeżdżamy do Austrii na ZIELONY CERTYFIKAT UE (szczegóły poniżej)

Szmaragdowa i przejrzysta woda rzeki Salza, oszałamiające widoki parku narodowego Gesause podczas spływu rzeką Enns, dużo emocji, czyli przepis na udany przedłużony wakacyjny weekend!

 

 • przejazd autokarem z Warszawy, Łodzi, Katowic
 • 4 noclegi w pokojach 2-8 osobowych
 • 4 śniadania
 • 3 różne odcinki rzekami Salza i Enns

 • wodospady Wasserlochklamm i kanion Bruckgraben

 • klimatyczna sauna z opcją kąpieli w górskim strumyku
 • rafting na poziomie WW II – WW III

 • gwarantowana adrenalina
 • możliwy także dla początkujących i nastolatków od 14 roku życia
 • impreza przy ognisku, a czasem i gitarowy bonus od instruktorów;)
 • polska, profesjonalna kadra kajakarzy i ratowników

 • tylko 5 h jazdy od polskiej granicy
 • umiejętność pływania wpław obowiązkowa

 

 

Bardzo dobra organizacja i przyjazne środowisko. Jechałem z M-CANOE pierwszy raz z niemałymi obawami w paru kwestiach. Na miejscu okazało się jednak, że wszystko jest zapewnione w formie jeszcze lepszej niż się spodziewałem. Wyjazd pełen atrakcji, wspaniała przygoda!

 

Dawid / 2019-08-25

 

 

Pytania?

 

Zapraszamy do zapoznania się z warunkami uczestnictwa oraz warunkami ubezpieczenia.

 

1699 zł   

 

W cenie :

 • przejazd autokarem
 • 4 noclegi w pokojach 2-8 osobowych*
 • 4 śniadania
 • 3 dni spływu górską rzeką Salza i Enns

 • kanion Bruckgraben (zwiedzanie w piankach)
 • specjalistyczna odzież i obuwie neoprenowe
 • opieka wykwalifikowanych instruktorów: kajakarzy górskich i ratowników
 • bilet wstępu na rzekę
 • ubezpieczenie NW i KL (z klauzulą sportów wysokiego ryzyka)
 • wieczorne ognisko i gitarowanie
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • film z wyjazdu dla każdego!

 

*wg dostępności; opcja gwarancji pokoju dwuosobowego z łazienką z dopłatą 200 zł od osoby.

Cena nie obejmuje:

 • wstępu na Wodospady Wasserlochklamm (5 euro)
 • wstępu do sauny (ok 5 euro)
 • Nen17Fok9xc
Zapisz się!

Program

DZIEŃ 1 - Wyjazd do Austrii

 

Autokar odjeżdża z Warszawy każdorazowo w środę o godz. 8:00 z parkingu pod Pałacem Kultury. Po drodze, ok godz. 10:00 odbiera pasażerów z Łodzi, a ok 12:30 z Dworca PKS w Katowicach. Szczegóły  na temat dojazdu wraz z numerami kontaktowymi do kierowcy i pilota zostaną podane na 3 dni przed wybranym terminem imprezy. Przyjazd na kwatery w Austrii ok. godz. 20:00. Powitalne ognisko

DZIEŃ 2 - rafting rzeką Salzą

 

Przyjeżdżamy na miejsce ok godz. 8:30-9:00. Rozpoczynamy śniadaniem. Następnie przydzielamy Wam kompletny sprzęt indywidualny, tj: długa piankę neoprenową 3mm, obuwie neoprenowe, kamizelkę asekuracyjną, kask i worek wodoszczelny. Dysponujemy łódkami 2-3-4 osobowymi, które będą przydzielone przez organizatora w oparciu o zapisy i względy bezpieczeństwa. Kiedy wszystko gotowe, ruszamy na pierwszy odcinek górskiej przygody. Po kąpieli inaugarycjnej i komisyjnym stwierdzeniu, że woda rzeczywiśćie ma 10 stopni;), wsłuchujemy się w 20-minutowe szkolenie z techniki pływania i zagadnień bezpieczeństwa.  W spływie rzeką górską wziąć mogą udział jedynie osoby posiadające umiejętność pływania wpław. Pytania? Jeśli nie, to ruszamy! Salza rozkręca się bardzo szybko i już za zakrętem pierwsze bystrza, fale i mokre pianki. Dziś bawimy się, ale i ćwiczymy - dla chętnych próbne wywrotki. Po drodze nie lada atrakcja - próg 1,5-2 m na torze kajakowym w Wildalpen. Spływ kończymy ok godz. 17:00. Wieczorem proponujemy spacer do miejscowości Wiladlapen i skorzystanie z kilku lokalnych restauracji do wyboru.

 

DZIEŃ 3 - park narodowy Gesause i rzeka Enns

 

Po śniadaniu rozpoczynamy kolejny emocjonujący dzień pełen atrakcji! Rano przemieszczamy się kilkanaście kilometrów w stronę parku narodowego Gesause. Wysokie na ponad 2500 m szczyty zdają się tutaj wyrastać wprost z doliny ( i rzeczywiście tak jest, ponieważ wysokości względne niektóry ścian przekraczają grubo 1 km) . Zaczynamy od krótkiego zwiedzania bardzo trudnego odcinka rzeki górskiej (WW V), po czym rozpoczynam spływ tuż poniżej:) Na początku rzeka nie dostarcza zbyt wielu emocji, jednak wszystko rekompensują widoki na potężne ściany masywu Hochtor. Po kilkunastu minutach płynięcia, przybijamy do brzegu w ściśle okreslonym miejscu, by zwiedzić na mokro kanion Bruckgraben (ujście kanionu to ścisły rezerwat). Już po chwili przeciskać się będziemy wąskim korytarzem kanionu, w krajobrazie jakby nie z tej planety. Po powrocie ruszamy dalej rzeką, a ta rozkręca się z każdym kilometrem, by uraczyć nas długim na 500 metrów bystrzem pełnym fal i przeszkód.

 

DZIEŃ 4 - wodospady Wasserlochklamm i kanion rzeki Salzy

 

Sobotę rozpoczniemy od pieszej wycieczki wąwozem Wasserloch (10:00-13:00; to atrakcyjny widokowo, dobrze przygotowany, acz stromy szlak wiodący przez liczne wodne kaskady i wodospady, miejscami usprawniony drewnianymi mostkami i schodami. Wspiąć można się aż na sam szczyt, skąd roztacza się przecudny widok na całą dolinę. Po powrocie warto zjeść lunch w knajpie nad rzeką. Po południu ok. 15:00 wsiądziemy w łódki i spłyniemy wprost do naszego kempingu, a po drodze fenomenalny, tajemniczy i dziki kanion Salzy. Wieczorem impreza pożegnalna.

 

DZIEŃ 5 - powrót do domu

 

Po pożegnalnym śniadaniu, ok godz. 9:30 nasze busiki wyruszą w stronę Polski. Spodziewany dojazd do Katowic to maksymalnie godz. 18:00, dojazd do Warszawy godz. 23:00.

Noclegi

Nocujemy w przyjemnym pensjonacie, mieszczącym się w specjalnie zaadoptowanym budynku dawnego i niedoszłego dworca*

W środku czekają na nas przytule pokoje 2-8 osobowe** z łazienkami prywatnymi bądź współdzielonymi. Na parterze znajduje się wspólna sala do integracji i posiłków: pierwotnie poczekalnia dla pasażerów kolei. Na zewnątrz, w przyjemnie urządzonej zieleni, znajdziemy miesjce ogniskowe, a takżę zadaszoną strefę na niepogodę. Wprost z obiektu można udać się na okoliczne szlaki piesze, pamiętając wszak o tym, ze oznakowanie jest tutaj oszczędne, a same trasy, choć przepiękne, miejscami zupełnie nieprzetarte. Do centrum miasteczka Wildalpen jest ok 1 km.

*Tak naprawdę kolej w Dolinie Salzy nigdy nie została uruchomiona, choć plany były na wielką skalę. Zdążono jedynie pobudować kilka obiektów, w tym dworzec w Wildalpen.

** wypełniając formularz można zastrzec sobie gwarancję pokoju dwuosobowego w cenie +150 zł od osoby za cały pobyt.

Wyżywienie

W cenie wyjazdu otrzymujecie 4 śniadania. W menu śniadaniowym znajduje się pieczywo, ser, szynka, jajka, płaki śniadaniowe, pasta wegetariańska lub hummus, warzywa, owoce, kawa, herbata

Obiadokolacje na miejscu na życzenie + 12 euro - można zgłosić w uwagach formularza, do rozliczenia na miejscu. Alternatywnie w odległości 10 min pieszo znajdują się 3 restauracje lokalne.

COVID - zasady wjazdu

COVID - zasady wjazdu

JEDNA DAWKA SZCZEPIONKI

Do wjazdu wystarczy nam dokument potwierdzający szczepienie następującymi szczepionkami (lub certyfikat szczepień): BioTech/Pfizer, (Vaxzervia) AstraZeneca, Moderna, Sinophram, Janssen. Szczepionki dwudawkowe uprawniają do wjazdu od 22 dnia do trzech miesięcy od podania pierwszej dawki oraz w przypadku drugiego szczepienia – do 9 miesięcy od podania pierwszej dawki. Szczepionki jednodawkowe uprawniają do wjazdu od 22 dnia od podania szczepionki do 9 miesięcy. Od 1 czerwca będzie to QR kod ze strony pacjent.gov.pl
 

OZDROWIEŃCY (w tym test na przeciwciała)

Wystarczy nam także dokument potwierdzający infekcję wirusem SARS-CoV-2 w ciągu ostatnich 6 miesięcy (honorowane zaświadczenia lekarskie i urzędowe - w tym z pacjent.gov.pl). Zaświadczenie o obecności neutralizujących przeciwciał, nie starsze niż trzy miesiące, jest także uznawane. Analogicznie od 1 czerwca będzie to tzw. zielony certyfikat UE do pobrania z pacjent.gov.pl

TEST ANTYGENOWY (od 120 zł)

Alternatywnie potrzebujemy negatywnego wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 wydanego w języku niemieckim lub angielskim (PCR ważny 72 godziny, antygenowy ważny 48 godzin) – na wyniku testu muszą znajdować się: imię i nazwisko, data urodzenia, data i godzina pobrania próbki, wynik testu - negatywny/pozytywny oraz podpis i pieczęć osoby testującej lub kod kreskowy lub kod QR.

DZIECI do 10 roku życia nie muszą mieć testu.
 

REJESTRACJA ONLINE - NIE OBOWIĄZUJE od 10 CZERWCA

Niezależnie od powyższego każdy musi wypełnić krótki formularz online, dostępny na stronach rządowych Austrii, nie wczesniej niż 72 h przed wjazdem do tego kraju. Szczegółowe informacje także na stronie polskiej ambasady w Austrii.

 

AKTUALNE INFORMACJE NA STRONIE POLSKIEJ AMBASADY W AUSTRII.

Skontaktuj się z nami!
Zaoferowane Państwu połączenie usług turystycznych stanowi imprezę turystyczną w rozumieniu dyrektywy (UE) 2015/2302.
W związku z powyższym będą Państwu przysługiwały wszystkie prawa UE mające zastosowanie do imprez turystycznych. Przedsiębiorstwo TOTUS OUTDOOR Sp. z o.o. będzie ponosiło(-ły) pełną odpowiedzialność za należytą realizację całości imprezy turystycznej.
Ponadto, zgodnie z wymogami prawa, przedsiębiorstwo TOTUS OUTDOOR Sp. z o.o. posiada(-ją) zabezpieczenie w celu zapewnienia zwrotu Państwa wpłat i, jeżeli transport jest elementem imprezy turystycznej, zapewnienia Państwa powrotu do kraju w przypadku, gdyby TOTUS OUTDOOR Sp. z o.o. stało(-y) się niewypłacalne.
Więcej informacji dotyczących najważniejszych praw zgodnie zdyrektywą (UE) 2015/2302

Użyj kuponUsuń kupon

 

+ Dodaj kolejnego uczestnika

 

* Pola obowiązkowe

 

Cena całkowita: