Pokaż wszystkie
Allinclusive?

Rafting
Słowenia 6 dni

Jeśli planujecie sobie dłuższy raftingowy urlop, to wypad do słonecznej Słowenii jest dla Was idealny. Podczas niego będziecie mieli okazję popływać błętkitną, krystaliczną Socą, przyciągającą co roku tysiące amatorów sportów wodnych.

 

UWAGA: od 15 lipca 2021r. obowiązują ogólne unijne zasady wjazdu do Słowenii, czyli certyfikat unijny lub test antygenowy. Z obowiązku zwolnione są dzieci do lat 15. (źródło)

 

W programie czekają nas także piesze wycieczki w Alpy Julijskie, pobyt w górskiej stolicy Słowenii - Bovec'u, podziwianie najwyższego wodospadu Słowenii (Boka 102 m), ogniska, gitarowania i wiele innych atrakcji. Dodatkowo - dla Waszej wygody - nocujemy w wysokich standardów apartamentach.

 

 • Błękitna Soca - perła Alp Julijskich

 • 3 dni raftingu i codziennie inna atrakcja dodatkowa

 • idealny dla początkujących i rodzin (dzieci od 10. roku życia)
 • największy Zipline w Europie
 • opcja kanioningu
 • Bovec - górska stolica Słowenii

 • Triglavski Park Narodowy

 • jezioro Slap Virje i wodospad Boka

 • stopniowalna trudność - codziennie zwiększamy prędkość

 • idealny dla początkujących - poradzą sobie wszyscy!:)

 • ognisko na zakończenie wyjazdu:)

 

Wyjazd życia! Świetna zabawa, cudowne widoki, szansa na spróbowanie czegoś nowego :)

ASIX / 2016-07-13

 

 

Pytania?

 

Zapraszamy do zapoznania się z warunkami uczestnictwa.

 

 

1999 zł

 

W cenie :

 • 5 dni aktywności, 3 dni spływu rzeką Soca
 • 5 noclegów w apartamentach w Słowenii
 • wodospad Boka, Slap Virje, Most Napoleona, mauzoleum w Kobaridzie
 • nowoczesne kanadyjki pneumatyczne oraz sprzęt asekuracyjny
 • specjalistyczna odzież i obuwie neoprenowe
 • opłaty za rzekę i park narodowy
 • opieka pilota oraz wykwalifikowanych instruktorów: kajakarzy górskich i ratowników
 • ubezpieczenie NW i KL (sporty wysokiego ryzyka)
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • film z wyjazdu dla każdego!

 

Cena nie obejmuje:

 • zipline - dopłata 59 euro
 • opcji kanioningowej  - 50 euro
 • kolei gondolowej na Kanin - 20 euro
 • dodatkowych opcji noclegowych (zobacz NOCLEGI)
 • wyżywienia (restauracje codziennie w zasięgu kilkuset metrów)

 

 • Gwarantowana upalna wakacyjna pogoda, a wodzie górskiej ochłoda
 • W Słowenii pływamy trudności do WW III
 • Zapierające dech w piersiach panoramy Alp Julijskich
 • Bystre nurty rzeki Soca
 • rlY1z6mB8ls
Zapisz się!

Program

 

 • Dzień 1 - NIEDZIELA - przejazd do Słowenii przez Austrię

 

Podróż busem z nami możliwa jest tylko w wersji 8-dniowej (Słowenia+Austria). Spotykamy się w Bovcu. Ponieważ dojeżdżacie we własnym zakresie, dokładny adres apartamentu wraz ze współrzędnymi otrzymacie w mailu na 3 dni przed początkiem imprezy. Przeważnie będa one dostępne już od godz. 15:00-16:00. Polecamy wieczorny spacer po miasteczku i odwiedzenie jednej z licznych knajpek w okolicy głównego placu.

 

 • Dzień 2 - PONIEDZIAŁEK - Szkolenie i pierwsze raftingowe kroki na wodzie

 

Rano ok. 9:30 spotykamy się na wspólnym przywitaniu i wydaniu sprzętu osobistego: pianki, butów, kasków i kamizelek. Mierzymy wszystko i już po chwili ruszamy nad rzekę!:) Zaczynamy od szkolenia z techniki wiosłowania i procedur bezpieczeństwa. Błękitna Soca oferuje kilka odcinków, my – z racji pierwszego dnia – wybieramy sekcję spokojniejszą, choć nie pozbawioną bystrzy i bardzo malowniczą, leżącą nieopodal miasta Kobarid. Pierwszy dzień traktujemy treningowo, by przygotować się na wzrastające z każdym dniem emocje. W drugiej części dnia odwiedzamy zabytkowy Most Napoleona rozpięty nad bajkowym kanionem rzeki Soca, a także udajemy się na pobliskie wzgórze - mauzoleum, z którego roztacza się wspaniały widok na okolicę. W Kobaridzie odwiedzimy też lokalną mleczarnię, w której możemy nabyć pyszne sery, a także lokalne wino stołowe wprost ze ściany:)

 

 • Dzień 3 - WTOREK - drugi dzień spływu górskiego, wodospad BOKA

 

Zbiórka rano, ok. godz. 10:00 i wyjazd na drugie pływanie. Ubzrojeni w nowe umiejętności mierzymy się z kolejnym, bystrzejszym już nieco odcinkiem rzeki Soca. Rzeka zwęża się, a w jej korycie przybywa przeszkód. Spływ kończymy nieopodal Boki - spektakularnego wodospadu o wysokości 106 m. Podziwiać go można z małej platformy widokowej, do której dostać się można szlakiem pieszym w ok. 15 min od parkingu.

 

 • Dzień 4 - ŚRODA - Najtrudniejszy odcinek rzeki SocA

 

Dziś czeka nas wymagający dzień. Po pierwsze, wybierzemy się na najtrudniejszy odcinek rzeki Soca. Nurt znacznie przyspieszy, a rzeka kluczyć będzie między ogromnymi głazami, nie pozostawiając nam zbyt wiele czasu na manewry i omijanie. Jednocześnie jest to najpiękniejszy odcinek, którego przepłynięcie dostarczy wszystkim dużo radości i satysfakcji. Pływanie w swoistym skalnym ogrodzie to niesamowite przeżycie tak pod względem krajobrazowym, jak i sportowym.

 

Po południu już na własną rękę wprost z Bovca można udać się na spacer nad wodospad Virje i zaliczyć kąpiel w naturalnym, krystalicznie czystym basenie u jego podstaw (w tę i z powrotem ok. 2 h).

 

 • Dzień 5 - CZWARTEK - KANIONING i ZIPLINE

 

Czwartek rezerwujemy sobie na dwie dodatkowe atrakcje. Po pierwsze: zipline. Największa tego typu instalacja w Europie, czyli 10 tyrolek rozpiętych ponad kanionem Ucja, o łącznej długości prawie 4 km! Najdłuższa z nich ma aż 800 metrów, podczas gdy do ziemi mamy ponad 100 metrów. Trudno szukać podobnej atrakcji w innym miejscu Europy. Podczas zjazdów zawsze towarzyszą nam lokalni instruktorzy.

 

Po drugie: kanioning, czyli wspinaczka na mokro:) Kanioning to fenomenalna atrakcja, polegająca na pokonywaniu stromego kanionu wypełnionego wodą za pomocą skoków, ślizgów i zjazdów na linach. Wszystko to w unikalnym krajobrazie wąskiego kanionu Susec.

 

Obie atrakcje są dodatkowo płatne (50 i 59 euro). Osoby, które nie chcą wziąć w nich udziału - chętnie polecimy jedną z dziesiątek alternatyw: trekking nad jezioro Krnsko, rowery górskie, paralotnie, lot widokowy szybowcem. Ten dzień jest po to, by wycisnąć ze Słowenii maksimum wrażeń.

 

 • Dzień 6 - PIĄTEK - kolej gondolowa na Kanin

 

Zanim opuścimy Dolinę Socy, warto spojrzeć na nią raz jeszcze... z góry. Kolej gondolowa na Kanin pomoże nam w 30 min pokonać aż 2000 metrów przewyższenia, dowożąc nas pod najwyższy szczyt w okolicy, czyli Kanin (2587 m n.p.m.). Na górze możemy wybrać się na krótą wycieczkę na grań, z której roztacza się widok na włoskie Alpy (przy dobrej pogodzie, która występuje tutaj nader często, widać ciągnące się na dziesiątki kilometrów alpejskie szczyty).

Noclegi

Noclegi

NOCLEGI W SŁOWENII

Pięć nocy spędzimy w miejsowości Bovec, letniej górskiej stolicy Słowenii. Miasteczko jest niezwykłej urody, otoczone pasmami Alp Julijskich. Do dyspozycji pozostają 4 lub 6 osobowe apartamenty z w pełni wyposażoną kuchnią i łazienką, wifi.

Dojazd

Wybierz, czy chcesz dojechać na wyjazd własnym autem, czy też za pośrednictwem oferowanego przez nas transportu! 

DOJAZD z NAMI

Dojazd z nami jest możliwy tylko w wersji 8-dniowej wyjazdu. Oferujemy wówczas busa z Katowic (+400 zł) lub Wiednia (transfer z lotniska lub dworca autobusowego - flixbus). Szczegóły na podstronie 8-dniowej wyjazdu.

DOJAZD WŁASNY

Istnieje opcja dojazdu bezpośrednio do Słowenii. Sugerujemy przejazd przez przełęcz Predel. Konkretne namiary na pensjonat otrzymacie po zapisaniu się na wyjazd. Check in na miejscu możliwy od godz. 16:00. 

UWAGA: osoby wybierające się prywatnymi samochodami mają możliwość bezpłatnego parkingu na miejscu. Natomiast muszą liczyć się z koniecznością codziennego dojazdu (5-25km) na poszczególne odcinki rzeki. Po zakończonym płynięciu podwozimy kierowców do ich aut. 

Jesli nie odpowiada Ci ta forma - wybierz dojazd z nami i opcję 8-dniową wyjazdu

Wjazd do Słowenii

Wjazd do Słowenii

UWAGA: od 15 lipca obowiązują ogólnounijne zasady, czyli zielony certyfikat  COVID lub test minimum antygenowy (źródło)

ZIELONY CERTYFIKAT UNII EUROPEJSKIEJ

Od 1 czerwca Polska wydaje za pośrednictwem pacjent.gov.pl tzw. zielone certyfikaty EU (green digital pass), poświadczające fakt zaszczepienia, przejścia COVID-19 (ozdrowieńcy) lub posiadania aktualnego, negatywnego testu PCR lub antygenowego. Zaświadczenie - tak w formie cyfrowej jak i drukowanej - będzie wystarczającą przepustką, nie będzie wymagało tłumaczeń i będzie wydawane (pobierane online) bezpłatnie. W przypadku braku zielonego certyfikatu można realizować aktualnie obowiązujące, słoweńskie, krajowe wymogi (poniżej)
 
JEDNA LUB DWIE DAWKI SZCZEPIONKI
Słowenia honoruje pierwszą dawkę Astry po 21 dniach, Johnsona po 14 dniach. Pozostałe szczepionki 7-14 dni od przyjęcia drugiej dawki. Zaszczepieni powinni mieć ze sobą karteczkę z punktu szczepień + zaświadczenie z pacjent.gov.pl z QR kodem (lub angielskie tłumaczenie karteczki z punktu lub zaświadczenie od lekarza po angielsku o zaszczepieniu)
 
OZDROWIEŃCY
Wystarczy nam także dokument potwierdzający infekcję wirusem SARS-CoV-2 w ciągu ostatnich 6 miesięcy (honorowane zaświadczenia lekarskie i urzędowe - w tym z pacjent.gov.pl). Zadziała też angielskie tłumaczenie testu pozytywnego
 
TEST NEGATYWNY (PCR lub HAG)

Alternatywnie możemy poddać się w kraju testowi na obecność wirusa. Honorowane są także tańsze testy antygenowe (HAG)  Ważne, by próbkę pobrać na 48 h przed przekroczeniem granicy.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie polskiej ambasady w Słowenii.
 

Mapa

Mapa

 • Apartamenty z aneksami kuchennymi
 • Wysoki standard noclegowy
 • Balkon z widokiem na góry
Zapisz się!

Zobacz inne wyjazdy raftingowe

Cudowne krajobrazy alpejskich rzek górskich

 

Skontaktuj się z nami!
Zaoferowane Państwu połączenie usług turystycznych stanowi imprezę turystyczną w rozumieniu dyrektywy (UE) 2015/2302.
W związku z powyższym będą Państwu przysługiwały wszystkie prawa UE mające zastosowanie do imprez turystycznych. Przedsiębiorstwo TOTUS OUTDOOR Sp. z o.o. będzie ponosiło(-ły) pełną odpowiedzialność za należytą realizację całości imprezy turystycznej.
Ponadto, zgodnie z wymogami prawa, przedsiębiorstwo TOTUS OUTDOOR Sp. z o.o. posiada(-ją) zabezpieczenie w celu zapewnienia zwrotu Państwa wpłat i, jeżeli transport jest elementem imprezy turystycznej, zapewnienia Państwa powrotu do kraju w przypadku, gdyby TOTUS OUTDOOR Sp. z o.o. stało(-y) się niewypłacalne.
Więcej informacji dotyczących najważniejszych praw zgodnie zdyrektywą (UE) 2015/2302

Użyj kuponUsuń kupon

 

+ Dodaj kolejnego uczestnika

 

* Pola obowiązkowe

 

Cena całkowita: