Pokaż wszystkie
Allinclusive?

Rafting 8 dni
Słowenia + Austria

Soca w Alpach Julijskich (Słowenia) i Salza w Alpach Ennstalskich (Austria), czyli największe atrakcje na jednym wyjeździe!

Do Słowenii wjeżdżamy na podstawie ogólnounijnych wytycznych: szczepionka, przechorowanie lub test (antygenowy) (źródło)

 

Jeśli planujecie sobie dłuższy raftingowy urlop, to stworzyliśmy dla Was wyjazd combo obejmujący wypad do słonecznej Doliny Socy rozszerzony o dwudniowy spływ na Salzie w Austrii . Podczas niego będziecie mieli okazję popływać dwiema najciekawszymi rzekami w naszej ofercie przyciągającymi co roku tysiące amatorów sportów wodnych.

 

W programie czekają nas także piesze wycieczki w Alpy Julijskie, pobyt w górskiej stolicy Słowenii - Bovec'u, podziwianie najwyższego wodospadu Słowenii (Boka 102 m), ogniska, gitarowania i wiele innych atrakcji. Dodatkowo - dla Waszej wygody - nocujemy w wysokich standardów apartamentach.

 

 • Błękitna Soca - perła Alp Julijskich

 • Szmaragdowa Salza - dzika i emocjonująca
 • 5 dni raftingu i codziennie inna atrakcja dodatkowa

 • największy Zipline w Europie
 • opcja kanioningu
 • opłaty za rzekę i park narodowy
 • Bovec - górska stolica Słowenii

 • Triglavski Park Narodowy

 • jezioro Slap Virje i wodospad Boka

 • stopniowalna trudność - codziennie zwiększamy prędkość

 • idealny dla początkujących - poradzą sobie wszyscy!:)

 • ognisko na zakończenie wyjazdu:)

 

Wyjazd życia! Świetna zabawa, cudowne widoki, szansa na spróbowanie czegoś nowego :)

JOANNA / 2018-09-05

 

 

Pytania?

Zapraszamy do zapoznania się z warunkami uczestnictwa.

 

 

2399 zł

 

W cenie :

 

 • 7 dni aktywności, 5 dni spływu rzeką Soca i Salza
 • 5 noclegów w apartamentach w Słowenii i 2 noclegi na polu namiotowym w Austrii
 • wodospad Boka, Slap Virje, Most Napoleona, mauzoleum w Kobaridzie
 • nowoczesne kanadyjki pneumatyczne oraz sprzęt asekuracyjny
 • specjalistyczna odzież i obuwie neoprenowe
 • opieka pilota oraz wykwalifikowanych instruktorów: kajakarzy górskich i ratowników
 • ubezpieczenie NW i KL (sporty wysokiego ryzyka)
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • film z wyjazdu dla każdego!

 

 

Cena nie obejmuje:

 

 • dojazdu (z Katowic +400 zł), z Wiednia (+300 zł) w obie strony
 • zipline - dopłata 59 euro
 • opcji kanioningowej  - 50 euro
 • kolei gondolowej na Kanin - 20 euro
 • dodatkowych opcji noclegowych (zobacz NOCLEGI)
 • wyżywienia (restauracje codziennie w zasięgu kilkuset metrów)

 

 

 

Zapisz się!

Program

Program

 

 • Dzień 1 - NIEDZIELA - przejazd do Słowenii przez Austrię

 

W zależności od wybranej opcji transportowej, spotykamy się w Katowicach (8:30), na dworcu autobusowym w Wiedniu (16:15) lub na lotnisku (16:30) (szczegoły w sekcji "Dojazd"). Na miejsce zakwaterowania docieramy wieczorem ok. godz. 21:00.

 

 • Dzień 2 - PONIEDZIAŁEK - Szkolenie i pierwsze raftingowe kroki na wodzie

 

Rano ok. 9:30 spotykamy się na wspólnym przywitaniu i wydaniu sprzętu osobistego: pianki, butów, kasków i kamizelek. Mierzymy wszystko i już po chwili ruszamy nad rzekę!:) Zaczynamy od szkolenia z techniki wiosłowania i procedur bezpieczeństwa. Błękitna Soca oferuje kilka odcinków, my – z racji pierwszego dnia – wybieramy sekcję spokojniejszą, choć nie pozbawioną bystrzy i bardzo malowniczą, leżącą nieopodal miasta Kobarid. Pierwszy dzień traktujemy treningowo, by przygotować się na wzrastające z każdym dniem emocje. W drugiej części dnia odwiedzamy zabytkowy Most Napoleona rozpięty nad bajkowym kanionem rzeki Soca, a także udajemy się na pobliskie wzgórze - mauzoleum, z którego roztacza się wspaniały widok na okolicę. W Kobaridzie odwiedzimy tez lokalną mleczarnię, przy której możemy nabyć pyszne sery, a także lokalne wino stołowe wprost ze ściany:)

 

 • Dzień 3 - WTOREK - drugi dzień spływu górskiego, wodospad BOKA

 

Zbiórka rano, ok godz. 10:00 i wyjazd na drugiej pływanie. Ubzrojeni w nowe umiejętności mierzymy się z kolejnym, bystrzejszym już nieco odcinkiem rzeki Soca. Rzeka zwęża się, a w jej korycie przybywa przeszkód. Spływ kończymy nieopodal Boki - spektakularnego wodospadu o wysokości 106 m. Podziwiać go można z małej platformy widokowej, do której dostać się można szlakiem pieszym w ok 15 min od parkingu.

 

 • Dzień 4 - ŚRODA - Najtrudniejszy odcinek rzeki SocA

 

Dziś czeka nas wymagający dzień. Po pierwsze, wybierzemy się na najtrudniejszy odcinek rzeki Soca. Nurt znacznie przyspieszy, a rzeka kluczyć będzie między ogromnymi głazami nie pozostawiając nam zbyt wiele czasu na manewry i omijanie. Jednocześnie jest to najpiękniejszy odcinek, którego przepłyniecie dostarczy wszystkim dużo radości i satysfakcji. Pływanie w swoistym skalnym ogrodzie to niesamowite przeżycie tak pod względem krajobrazowym, jak i sportowym.

 

Po południu już na własną rękę wprost z Bovca można udac się na spacer nad wodospad Virje i zaliczyć kąpiel w naturalnym, krystalicznie czystym basenie u jego podstaw (w tę i z powrotem ok 2 h)

 

 • Dzień 5 - CZWARTEK - KANIONING i ZIPLINE

 

Czwartek rezerwujemy sobie na dwie dodatkowe atrakcje. Po pierwsze: zipline. Największa tego typu instalacja w Europie, czyli 10 tyrolek rozpiętych ponad kanionem Ucja o łącznej długości prawie 4 km! Najdłuzsza z nich ma aż 800 metrów, podczas gdy do ziemi mamy ponad 100 metrów. Trudno szukać podobnej atrakcji w innym miejscu Europy. Podczas zjazdów zawsze towarzyszą nam lokalni instruktorzy.

 

Po drugie: kanioning, czyli wspinaczka na mokro:) Kanioning to fenomenalna atrakcja polegając na pokonywaniu stromego kanionu wypełnionego wodą za pomocą skoków, ślizgów i zjazdów na linach. Wszystko to w unikalnym krajobrazie wąskiego i kanionu Susec.

 

Obie atrakcje są dodatkowo płatne (50 i 59 euro). Osoby, które nie chcą wziąć w nich udziału - chętnie polecimy jedną z dziesiątek alternatyw: trekking nad jezioro Krnsko, rowery górskie, paralotnie, lot widokowy szybowcem. Ten dzień jest po to, by wycisnąć ze Słowenii maksimum wrażeń.

 

 • Dzień 6 - PIĄTEK - kolej gondolowa na Kanin

 

Zanim opuścimy Dolinę Socy, warto spojrzeć na nią raz jeszcze.. z góry. Kolej gondolowa na Kanin pomoże nam w 30 min pokonać aż 2000 metrów przewyższenia, dowążąc nas pod najwyższy szczyt w okolicy, czyli Kanin (2587 m n.p.m.). Na górze możemy wybrac się na krótą wycieczkę na grań, z której roztacza się widok na włoskie Alpy (przy dobrej pogodzie, która występuje tutaj nader często, widać ciągnące się na dziesiątki kilometrów alpejskie szczyty)

Po południu przejeżdżamy na miejsce noclegowe w Austrii.

 

 • DZIEŃ 7 - SOBOTA - rzeka Salza

 

Dziś łączymy się z ekipą weekendową i ruszamy na podbój Salzy. Początkowo rzeka płynie spokojnie, pozwalając nam przyzwyczaić się do sprzętu, już jednak po niecałym kilometrze rozpoczynają się pierwsze bystrza i fale. Na naszej drodze dziś wiele przygód, długich bystrzy, małych progów skalnych i uroczych zatoczek (cofek), zachęcających do kąpieli wpław. Odwiedzimy także naturalny tor kajakowy w miejscowości Wildalpen. Łącznie na wodzie spędzimy około 4-5 h. Około godz. 16:00-17:00 wrócimy na kemping. Ok. godz. 20:00 spotykamy się na imprezie ogniskowej, której długość ograniczają plany na dzień następny, czyli kolejna porcja raftingu;)

 

 •  Dzień 8 - NIEDZIELA - kanion Salzy

 

Na deser zostawiamy sobie najbardziej malowniczy, ale i najbardziej emocjonujący odcinek tzw. Kanionu Salzy (Salzaklamm). Rzeka zwęża się miejscami do kilku metrów szerokości, a my zadzieramy głowy, by podziwiać uformowane przez wodę pionowe, pobrużdżone ściany kanionu. Na naszej trasie także - dla chętnych - platforma do skoków do wody (4 m). Startujemy 8:30. Na wodzie spędzimy około 2 h. Około 12:30 przyjdzie nam rzewnie się pożegnać i życzyć szybkiego, ponownego
zobaczenia:)

Dojazd

Kup bilet na lot Wizzairem z Warszawy do Wiednia (w niedzielę) i z powrotem (w następną niedzielę), a my zapewnimy Ci transfer lotniskowy w obie strony (+300 zł). Jeśli jesteś z Katowic wsiądź do naszego busika w środę rano (+400 zł) lub - jeśli jesteś z Krakowa, Wrocławia, Poznania czy Łodzi sprawdź połączenie Flixbusa, a my odbierzemy Cię z dworca autobusowego w Wiedniu (+300 zł). Wszystkie opcje transportowe wybieramy podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego.

 

SAMOLOTEM NA RAFTING

 

wylot przylot
z Warszawy do Wiednia niedziela, godz. 13:15 niedziela, godz. 14:40

*transfer godz. 16:30. Dojazd na miejsce ok godz. 21:00.

 

... i SAMOLOTEM DO DOMU

 

z Wiednia do Warszawy niedziela, godz. 15:15 niedziela, godz. 16:35

** transfer z Austrii ok godz. 10:00; na lotnisku maksymalnie o 13:00.

 

NA RAFTING BUSEM Z KATOWIC

 

Spotykamy się w niedzielę o godz. 8:30 na Dworcu PKS w Katowicach, wyjazd 8:45. Na miejscu  jesteśmy o godz. 21:00.  Powrót w niedzielę do Katowic ok godz. 21:30

 

TRANSFER Z DWORCA AUTOBUSOWEGO w WIEDNIU

 

Większość flixbusów z Polski przyjeżdża na Vienna International Busterminal Wien Erdberg (Bus Terminal VIB)

W niedzielę odbierzemy Cię stamtąd o godz. 16:15, a w kolejną odwieziemy na godz. 14:00.

Noclegi

Noclegi

NOCLEGI W SŁOWENII

Pięć nocy spędzimy w miejsowości Bovec, letniej górskiej stolicy Słowenii. Miasteczko jest niezwykłej urody, otoczone pasmami Alp Julijskich. Do dyspozycji pozostają 4 lub 6 osobowe apartamenty z w pełni wyposażoną kuchnią i łazienką, wifi.

 

NOCLEG W AUSTRII

Pole biwakowe, namioty nalezy mieć własne lub wypożyczyć u organizatora (wymagana wczesniejsza rezerwacja). Dostęp do restauracji, sanitariatów, możliwość zagotowania wody w namiocie organizatora.

Zasady wjazdu

Zasady wjazdu

UWAGA: od 5 czerwca OBYWATELE POLSCY WJADĄ DO SŁOWENII BEZ TESTÓW, KWARANTANNY I BEZ WYMOGU SZCZEPIEŃ (za wyjątkiem woj. wielkopolskiego i opolskiego, które pewnie w ciągu 1-2 tygodni zostaną także dopuszczone wolnego wjazdu) (źródło)

Poniższe informacje dotyczą sytuacji przed 5 czerwca i mogą być w przyszłości aktualne gdyby sytuacja pandemiczna w Polsce uległa znacznemu pogorszeniu.

ZIELONY CERTYFIKAT UNII EUROPEJSKIEJ

Od 1 czerwca Polska wydaje za pośrednictwem pacjent.gov.pl tzw. zielone certyfikaty EU (green digital pass), poświadczające fakt zaszczepienia, przejścia COVID-19 (ozdrowieńcy) lub posiadania aktualnego, negatywnego testu PCR lub antygenowego. Zaświadczenie - tak w formie cyfrowej jak i drukowanej - będzie wystarczającą przepustką, nie będzie wymagało tłumaczeń i będzie wydawane (pobierane online) bezpłatnie. W przypadku braku zielonego certyfikatu można realizować aktualnie obowiązujące, słoweńskie, krajowe wymogi (poniżej)
 
JEDNA LUB DWIE DAWKI SZCZEPIONKI
Słowenia honoruje pierwszą dawkę Astry po 21 dniach, Johnsona po 14 dniach. Pozostałe szczepionki 7-14 dni od przyjęcia drugiej dawki. Zaszczepieni powinni mieć ze sobą karteczkę z punktu szczepień + zaświadczenie z pacjent.gov.pl z QR kodem (lub angielskie tłumaczenie karteczki z punktu lub zaświadczenie od lekarza po angielsku o zaszczepieniu)
 
OZDROWIEŃCY
Wystarczy nam także dokument potwierdzający infekcję wirusem SARS-CoV-2 w ciągu ostatnich 6 miesięcy (honorowane zaświadczenia lekarskie i urzędowe - w tym z pacjent.gov.pl). Zadziała też angielskie tłumaczenie testu pozytywnego
 
TEST NEGATYWNY (PCR lub HAG)

Alternatywnie możemy poddać się w kraju testowi na obecność wirusa. Honorowane są także tańsze testy antygenowe (HAG)  Ważne, by próbkę pobrać na 48 h przed przekroczeniem granicy.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie polskiej ambasady w Słowenii.
 

Mapa

Mapa

Zapisz się!
Skontaktuj się z nami!
Zaoferowane Państwu połączenie usług turystycznych stanowi imprezę turystyczną w rozumieniu dyrektywy (UE) 2015/2302.
W związku z powyższym będą Państwu przysługiwały wszystkie prawa UE mające zastosowanie do imprez turystycznych. Przedsiębiorstwo TOTUS OUTDOOR Sp. z o.o. będzie ponosiło(-ły) pełną odpowiedzialność za należytą realizację całości imprezy turystycznej.
Ponadto, zgodnie z wymogami prawa, przedsiębiorstwo TOTUS OUTDOOR Sp. z o.o. posiada(-ją) zabezpieczenie w celu zapewnienia zwrotu Państwa wpłat i, jeżeli transport jest elementem imprezy turystycznej, zapewnienia Państwa powrotu do kraju w przypadku, gdyby TOTUS OUTDOOR Sp. z o.o. stało(-y) się niewypłacalne.
Więcej informacji dotyczących najważniejszych praw zgodnie zdyrektywą (UE) 2015/2302

Użyj kuponUsuń kupon

 

+ Dodaj kolejnego uczestnika

 

* Pola obowiązkowe

 

Cena całkowita: