Pokaż wszystkie
Allinclusive?

Via ferraty Austria
15-19.08.2018

Słynny Hollental nieopodal Wiednia to fenomenalny i niedoceniany rejon wspinaczkowy i ferratowy, który proponujemy Wam w długi weekend 15-19 sierpnia! Na starcie treningowy, naturalny park ferratowy pozwalający szybko zweryfikować swoje umiejętności techniczne na wszystkich poziomach od A do F, a potem 3 przepiękne ferraty z krótkimi podejściami. Niemniej uwaga: jest tam na tyle dziko, że dostęp do prysznica ograniczony:) szczegóły w dziale noclegowym:) Wypad miodzio, zapraszamy:)

 • długi weekend sierpniowy
 • rejon Hollental
 • 3 pełne dni na ferratach
 • treningowy park ferratowy od A do F
 • komplety sprzęt od nas
 • profesjonalni instruktorzy wspinaczkowi
 • 4 noclegi pod namiotami
 • opcja dojazdu z Katowic

Juz od 1299 zł

w cenie:

 • 3 ferraty z instruktorem
 • 1 h parku treningowego z instruktorem
 • kompletny sprzęt
 • 4 noclegi pole biwakowe nad rzeką
 • ubezpieczenie NW i KL

Cena nie obejmuje:

 • opcji dojazdu (+250 zł w obie strony z Katowic)
 • wyżywienia
 • dodatkowych opcji noclegowych (we własnym zakresie)

Program

Dzień 1 - środa, 15 sierpnia

Jeśli podróżujecie busem z nami, to zbiórka jest o 8:45 na Dworcu PKS w Katowicach. O 9:00 wyruszamy przez Czechy do Austrii.

Podróż potrwa około 5 h, więc na miejscu spodziewamy się być ok godz. 14:00. Jemy, rozbijamy się, chwile odpoczywamy i ok 16:00 wyruszamy do naturalnego ferratowego parku treningowego.  Nasi instruktorzy zrobią Wam podstawowe szkolenie, a następnie towarzyszyć Wam będą na krótkich, 10-minutowych ferratach o pełnym przekroju trudności. Ekipa dojeżdżająca własnym transportem musi celować w godziny 14:00-16:00, namiary poniżej na mapce. Wieczorem jedno piwko na grupę bo od rana wyruszamy na szlak;)

Dzień 2 - czwartek, 16 sierpnia

Startujemy z interesującą, zróżnicowaną, ale ciągle nie trudną technicznie ferratą Teufelsbadstubensteig.  Podejście do ferraty zajmie nam ok 1 h, sama ferrata to ok 3 h.

Dzień 3 - piątek, 17 sierpnia

Dziś ferrata nieco bardziej wymagająca pod względem technicznym, ale i kondycyjnym, gdyż jej przejście wraz z podejściem i zejściem zając nam może nawet 8 h.

Dzień 4 - sobota, 18 sierpnia

Ostatnia ferrata jest ze wszechmiar "naj". Hans von Heisteig jest najtrudniejsza (C/D) , najbardziej malownicza, najbardziej eksponowana. Po 3 dniach treningu z pewnością w zasięgu każdej sprawnej fizycznie osoby nie bojącej się wysokości:)

Wieczorem podsumowanie i kąpiel w rzece:)

Dzień 5 - niedziela, 19 sierpnia

Wstajemy, zwijamy obóz i udajemy się do Polski. W Katowicach planujemy być maks na godz. 15:00

Dojazd

Dojazd

Dojazd

Podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego wybieracie, czy chcecie dojechać sami, czy też skorzystać z naszego busika, kursującego z Katowic.

 

Dojazd z nami

Nasze busy startują każdorazowo z Dworca PKS w Katowicach, ul.Piotra Skargi 1. Zbiórka w środę, 15 sierpnia o godz. 9:00

Powrót w niedzielę na ok. 18:00 do Katowic. Telefon do kierowcy otrzymacie na 3 dni przed odjazdem busa.

 

Dojazd własny

Ponieważ może zdarzyć się nam komplet w busie lub busach, musicie się liczyć z koniecznością transportu własnym autem na start szlaku, o ile nie wychodzimy wprost z bazy noclegowej. NOWOŚĆ: LOTY Z GDAŃSKA

W sezonie 2018 Wizzair uruchomił bezpośrednie połączenie Gdańsk - Wiedeń. Otwiera to wszystkim z Pomorza niespotykane wprost możliwości. Zamiast min. 12 h w aucie można dolecieć w piątek do stolicy Austrii, zapisać się na organizowany przez nas transfer i już. A powrót? W niedzielę wieczorem lądujecie z powrotem na Lecha Walesa Airport w Gdaniu. Spoko opcja! Transfer (z lotniska w Wiedniu na kemping) to 100 zł w obie strony.

Noclegi

5 milion stars hotel, czyli biwak pod gołym niebem!:) Infrastruktura w regionie nie rozpieszcza, ale za to możemy cieszyć się nocowaniem na kempingu dzikim, nad rzeką, z bieżącą wodą i toaletą, choć prysznica tam nie uświadczymy. Będziemy tam razem z wieloma innymi ekipami wspinaczy, którzy regularnie tam właśnie rozbijają swój kołchoz.

Inną opcja jest nocleg w pobliskim schronisku w pokojach wieloosobowych w cenie 100 zł za noc ze śniadaniem.

Będziemy Was tam odwozic i po Was przyjeżdżać:)

Zapisz się!
Skontaktuj się z nami!

Użyj kuponUsuń kupon

 

+ Dodaj kolejnego uczestnika

 

* Pola obowiązkowe

 

Cena całkowita: