Czym jest Rafting SOFT?

To idealna propozycja dla osób chcących rozpocząć przygodę z prawdziwym raftingiem w Alpach. Są to weekendowe (Austria) bądź 7-dniowe (Słowenia) podczas ktorych codziennie zwiększamy trudność pokonywanych odcinków i przede wszystkim dużo się uczymy. Rafting w tym wydaniu może uprawiać niemal każdy, gdyż nauka przebiega dość szybko, a sprzęt, którym dysponujemy nie wymaga wyrafinowanej techniki. Jedno jest pewne: nie ma to nic wspólnego z raftingiem oferowanym w Polsce (np. na Dunajcu), tylko w Alpach (najbliżej) istnieją latem warunki to jego uprawiania, w Polsce są to wycieczki pontonowe po stojącej niemal wodzie, my oferujemy wyjazdy na autentyczne rzeki górskie:)

 

Spływy raftingowe i canoe w Alpach polscy instruktorzy Górskie spływy pontonowe w Alpach Spływy i kajaki górskie w Austrii, Słowenii, Włoszech Wyjazdy aktywne wakacje 2016

 

Czym jest Rafting HARD?


Wyjazdy spod znaku rafting hard to 7 dniowe wypady na rzeki o większym stopniu trudności. (WW 3-4) W 80% są to duże, lodowcowe rzeki o wielkiej masie wody, ogromnych falach i dużej prędkości. Jednocześnie jednak są to oficjalne szlaki raftingowe, uznawane za emocjonujące, ale bezpieczne. Polecamy osobom, które poszukuja przede wszystkim sporej dawki adrenaliny. Na tych rzekach stosujemy przede wszystkim bardziej stabilne i większe pontony raftowe. 

 

Spływy raftingowe hard w Tyrolu Rafting TYROL Rafting 7 dni w tyrolu Rafting 7 dni w tyrolu

 

Czym jest KANIONING (ang. Canyoning)?

 

Tę względnie nową aktywność w wachlarzu aktywności górskich zawdzięczamy połączeniu doświadczeń wspinaczkowych i wodnych. Wyżłobione przez wodę kaniony tworzą szlaki, które pokonujemy pieszo w zależności od warunków poprzez zjazdy na linach, skoki do wody bądź też zjeżdżalnie skalne (tzw. tobogany). Mało jest rzeczy porównywalnych widokowo z przeprawą dnem kanionu, a przyrost adrenaliny przy skoku z 8 metrów do niecki wypełnionej szmaragodową wodą - gwarantowany!:) 

W naszej ofercie znajdziecie 10 dniową wyprawę kanioningową na Korsykę w maju oraz 7-dniowe wyjazdy wakacyjne do Włoch.

 

Canyoning to unikalna hybryda wodno-wspinaczkowa Canyoning to pokonywanie naturalnych szlaków kanioningowych za pomocą technik linowych i wpław Canyoning to pokonywanie naturalnych szlaków kanioningowych za pomocą technik linowych i wpław Canyoning to pokonywanie naturalnych szlaków kanioningowych za pomocą technik linowych i wpław

 

Czym są Via ferraty?


Via Ferrata (z włoskiego – żelazna droga), to coś więcej niż szlak turystyczny – to droga wspinaczkowa wyposażona w system stałej asekuracji – stalowych lin i niezbędnych ułatwień w bardziej wymagających miejscach: klamry, drabiny, wykute stopnie. Ferrata pozwoli Ci się dostać w miejsca niedostępne dla zwykłego turysty, pozwoli pokonać śmiałe linie wytyczone niedostępnymi ścianami i graniami. 

To wszystko bez ponoszenia zbytniego ryzyka, bowiem, by doświadczyć emocji wspinaczek po  ferratach nie trzeba przyswajać złożonych zagadnień techniki wspinaczkowej, ani posiadać masy drogiego sprzętu – Wystarczy krótkie szkolenie i podstawowy sprzęt – uprząż, lonża z absorberem energii, kask.Via Ferrata ( z włoskiego – żelazna droga)/ Ostrzegamy jednak, lepiej dobrze przygotować sie do wyjazdu i zawczasu zadbać o bardzo dobrąkondycję i silne nogi.

 

kanadyjki pneumatyczne - największa radość ze spływu! Wyjazdy raftingowe w Alpy, to świetna zabawa w gronie zakręconych ludzi. Podczas raftingu w Dolinie Salzy można spróbowac także hydrospeedu! Wrażeń dostarcza także piesza wycieczka na wodospady Wasserlochklamm.

 

Czym są Kajaki morskie w Chorwacji?

 

Jeśli kochasz słońce i upały*, a przy tym lubisz spędzać urlop aktywnie, niekoniecznie tłocząc się w turystycznych mekkach, to mamy dla Ciebie coś w sam raz. W czasie wyjazdu nie tylko nacieszysz się niezwykłymi widokami, ponurkujesz w czystych, dziewiczych zatoczkach, ale też zdrowo się nawiosłujesz by poczuć, że żyjesz:)

Kajakową wyprawę pod okiem doświadczonych instruktorów rozpoczniemy od szkolenia i warsztatów poświęconych bezpieczeństwu kajakowania na otwartych akwenach. Choć większość czasu spędzimy płynąc wzdłuż brzegu wyspy Rab, mogą zdarzyć nam się kilkukilometrowe odcinki zupełnie otwartej wody. Dlatego nauczymy was m.in. - o tak - wchodzić do kajaka po wywrotce na głębokiej wodzie:) 

Poruszamy się systemem traperskim - swoje rzeczy wieziemy w obszernych lukach bagażowych. Nocujemy zaś na zmianę na cywilizowanych kempingach i dzikich zatoczkach. Czyli: przygoda:)

 

kanadyjki pneumatyczne - największa radość ze spływu! Wyjazdy raftingowe w Alpy, to świetna zabawa w gronie zakręconych ludzi. Podczas raftingu w Dolinie Salzy można spróbowac także hydrospeedu! Wrażeń dostarcza także piesza wycieczka na wodospady Wasserlochklamm.

 

 

<!-- Facebook Pixel Code -->
<script>
!function(f,b,e,v,n,t,s){if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod?
n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)};if(!f._fbq)f._fbq=n;
n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0';n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0;
t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0];s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window,
document,'script','https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js');
fbq('init', '218295728514403');
fbq('track', "PageView");</script>
<noscript><img height="1" width="1" style="display:none"
src="https://www.facebook.com/tr?id=218295728514403&ev=PageView&noscript=1"
/></noscript>
<!-- End Facebook Pixel Code -->

<!-- Facebook Pixel Code --><script>!function(f,b,e,v,n,t,s){if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod?n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)};if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0';n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0;t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0];s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window,document,'script','https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js');
fbq('init', '218295728514403');fbq('track', "PageView");</script><noscript><img height="1" width="1" style="display:none"src="https://www.facebook.com/tr?id=218295728514403&ev=PageView&noscript=1"/></noscript><!-- End Facebook Pixel Code -->

 

 

 

fbq('track', 'ViewContent')