Allinclusive?

BLOG

Wakacje dla singli - 3 pomysły na wyjazd

Wakacje dla singli – kojarzy się z samotnym wypoczynkiem w znanym i wypróbowanym ośrodku nad Bałtykiem albo w Zakopanem? Nie ma w tym nic złego, ale może warto spróbować czegoś innego? By pomóc Ci podjąć decyzję o wyruszeniu na niepowtarzalne wakacje bez towarzystwa, przygotowaliśmy krótki opis trzech polecanych przez nas wypraw dla singli.

Co to jest packrafting i na czym polega?

Packrafting nadal brzmi obco dla większości Polaków, nawet zapalonych fanów aktywnego spędzania czasu. Chociaż dziedzina ta pozostaje dla wielu terra incognito, to pozwala odkrywać tajemnice otaczającej przyrody w całkiem nowy sposób. Czym różni się packrafting od kajaków czy tradycyjnego raftingu? Jak przygotować się do spływu i jaki sprzęt jest wymagany?

Wyjazd wakacyjny kamperem w Alpy – atrakcje i noclegi

Organizacja alpejskiej wycieczki kamperem to świetny pomysł. Takie wakacje będą niezapomniane dla każdego. Jak przygotować się do wyjazdu i jakie miejsca odwiedzić? Opowiemy o tym w naszym artykule.

Wakacje pod namiotem za granicą – sposób na bezpieczny urlop w czasie koronawirusa

Wakacje w czasach pandemii są możliwe – wystarczy tylko zadbać o nieco więcej spraw związanych z bezpieczeństwem i higieną. Okazuje się, że pewność zachowania dystansu wobec innych urlopowiczów zapewnić może na przykład wypad pod namiot! Jest całe mnóstwo ciekawych ofert i programów zagranicznych z opcją noclegów pod namiotami – warto je odszukać, porównać, i wybrać najlepszą. Jak się do tego zabrać i czy warto skorzystać ze zorganizowanych form takiego wypoczynku?

Rzeka Tara i jej walory przyrodnicze dla aktywnych wczasowiczów

Rzeka Tara w Czarnogórze to najdłuższa rzeka tego bałkańskiego kraju - mierzy 144 km. Płynie w najgłębszym europejskim kanionie – rozciąga się on na 82 km przebiegu rzeki, a w najwyższych miejscach ma nawet 1300 metrów. Teren kanionu rzeki Tara i inne obszary położone nad nią wpisane są na listę rezerwatów biosfery od 1976 roku. Rzeka płynie z południa w stronę północy i wpada do rzeki Pivy, przy granicy bośniackiej. Przedstawiamy poniżej niezwykłe walory przyrodnicze tego regionu!

Na czym polegają wyprawy outdoorowe? Poznaj wyjątkowe aktywności sportowe

Outdoor to nie tylko aktywność i sposób spędzenia czasu. Osoby związane z tym rodzajem sportu podkreślają, że jest to również styl życia, filozofia. Jej założeniem jest życie w zgodzie i bliskości z naturą. Ma to zapewniać wewnętrzną równowagę, której źródłem jest świat przyrody i jego odbieranie. Co jednak kryje się za tymi objaśnieniami?

Covid-19 - zasady wjazdu do Austrii i Słowenii

Znane są już zasady wjazdu do krajów alpejskich, czyli głównych destynacji w naszej ofercie.

3 pomysły na prezent dla podróżnika i łowcy przygód

Łowca przygód to osoba, którą zarazem łatwo i trudno obdarować. Często bywa tak, że takie osoby wszystko mają, a na pewno to, co jest im niezbędne do wykonywania ulubionych aktywności. Warto zatem znaleźć prezent związany z podróżami, który będzie przydatny, ale użyteczny również na co dzień.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas raftingu

Rafting jest jedną z odmian spływu rzecznego, który zyskuje coraz większą popularność wśród turystów, miłośników natury i mocnych wrażeń. Uprawianie tego sportu nie wymaga co prawda posiadania doświadczenia, jednak dobra zabawa musi podczas raftingu iść w parze z bezpieczeństwem. Z tego względu, przed rozpoczęciem swojej przygody ze spływami na górskich rzekach, warto zapoznać się z podstawowymi zasadami i zaleceniami raftingu, które pozwolą w pełni cieszyć się tą niesamowitą przygodą.

Bystrze, cofki i mielizny – jak sobie z nimi poradzić?

Biorąc udział w spływie kajakowym, bez wątpienia napotkamy na swojej drodze różne zjawiska, charakterystyczne dla górskich rzek. Mogą to być zarówno popularne bystrze, cofka, a czasem także mielizny o różnej wielkości i charakterze. Jak sobie z nimi radzić i na czym one polegają?

Umiejętność czytania rzeki, czyli jak rozpoznawać zjawiska na rzece?

Zanim wybierzemy się na spływ kajakowy górską rzeką, warto posiąść niezbędne umiejętności, które pomogą nam bezpiecznie spędzić czas na rzece. Poza znajomością technik wiosłowania i manewrowania kajakiem, niezbędna jest również umiejętność tzw. czytania rzeki. Umożliwia ona wczesne i szybkie rozpoznawanie zjawisk, na które natrafia załoga podczas spływu, przewidywanie interakcji nurtu z kajakiem a także na reagowanie na nie we właściwy sposób.

Wiosła górskie oraz pagaje - rodzaje i zastosowanie

Wybierając się na spływ, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów wyposażenia. Głównym będzie oczywiście rodzaj sprzętu, który umożliwi nam pokonanie zaplanowanych odcinków rzeki, a zatem kajak, canoe albo ponton. Nie mniej ważne są jednak wiosła i pagaje, wraz z ramionami załogi i prądem rzecznym stanowiące siłę napędową podczas spływu. Korzystając ze sprawdzonych organizatorów spływów, możemy mieć pewność, ze otrzymamy rozsądny sprzęt, będący dobrym kompromisem pomiędzy ceną i jakością.

Najciekawsze trasy raftingowe w Austrii

Styria, Karyntia i Tyrol

Nudzą Cię typowe wakacje pod parasolem? Męczy Cię spacer po zatłoczonych uliczkach turystycznych miast? Nęci Cię wizja ekscytującej wyprawy w dzikiej scenerii, z dala od miejskiego zgiełku? Co powiesz na rafting w Austrii, europejskiej królowej górskich sportów?

7 powodów, dla których warto wyjechać w Alpy Julijskie

Alpy to najwyższy łańcuch górski w Europie, który swym zasięgiem obejmuje aż 9 państw. Istnieje wiele podziałów tego pasma i każdy charakteryzuje się czymś szczególnym. Podobnie jest w przypadku Alp Julijskich. Ta część ogromnego masywu leży częściowo we Włoszech i Słowenii. Jednak ten drugi kraj bardziej zachwyca pod względem możliwości i atrakcji. Dlaczego warto wybrać się w Alpy Julijskie i co czeka nas po przybyciu na miejsce?

Kurs kajakarstwa górskiego - gdzie zrobić i jak przebiega?

Kursy kojarzą się z reguły z monotonnymi i powtarzalnymi sekcjami zajęciowymi. W przypadku kajakarstwa górskiego jest inaczej. Tego rodzaju szkolenie nie pozwoli się nudzić żadnemu uczestnikowi, a przy okazji umożliwi nabrania umiejętności, dzięki którym będzie można dotrzeć do miejsc, nieodstępnych dla zwykłych śmiertelników. Jak w takim razie wybrać ekscytujący, a zarazem profesjonalny kurs kajakarstwa górskiego?

Na czym polega via ferrata?

Wspinaczka górska to sport ekstremalny, nierzadko wiążący się przekraczaniem granic ludzkiej wytrzymałości. Okazuje się jednak, że wspinanie nie jest zarezerwowane tylko dla weteranów sportów ekstremalnych :) Jeśli znudziło Ci się już „standardowe” włóczenie się po górach i z utęsknieniem myślisz o wdrapaniu się na najwyższe górskie półki, mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie! Via ferrata to najlepsza opcja dla „adrenalinożerców”, na dodatek bez ponoszenia zbytniego ryzyka! :)

Rafting w Słowenii – Alpy Julijskie i Soca

Czy wiecie, że przeszło dwie trzecie powierzchni Słowenii zajmują góry? I to nie „byle jakie” góry! Aktywni, spragnieni emocji turyści wiedzą, że niepozorna, mała Słowenia to raj dla miłośników gór i prawdziwych „adrenalinożerców”: górskie wycieczki, wspinaczka, via ferraty, eksploracja jaskiń, no i oczywiście… rafting! Skuście się na jedną z najpiękniejszych tras raftingowych w Europie w dolinie rzeki Soca!

Kajaki morskie w Chorwacji

Słuchając opowieści dotyczących wakacji w rejonie Morza Adriatyckiego, najczęściej do naszych uszu dociera narzekanie o zbyt skalistych plażach i przepełnionych kurortach. Czy jest tak zawsze? Na szczęście nie… Jeżeli się tylko chce można z powodzeniem zamienić zatłoczone miasta na odseparowane od świata wioski, zaś uważaną za nieprzychylną naturę, wykorzystać na swoją korzyść!

Eskimoska

Na czym polega i jak się nauczyć?

Nikt nie nauczył się jeszcze eskimoski czytając jej opis, choć zdarzyło się paru, którzy nauczyli się wyłącznie oglądając filmy na YT. My polecamy naukę z instruktorem, o czym szerzej w dalszej części wpisu, tymczasem kilka ogólnych zdań w temacie.

5 sposobów na aktywną majówkę

Po mroźnej zimie, która niskimi temperaturami dała nam się w kość, nieubłaganie oczekujemy słonecznej majówki. Niby tylko dwa dni wolne, ale czasem tak wypada, że… w zasadzie zawsze tak wypada, że weekend ten trwa nie dwa dni, a zwykle cały tydzień lub dłużej. Warto wykorzystać ten czas na atrakcyjny wypoczynek i spróbować dobrze wprawić się w nadchodzący letni, a zarazem energiczny rytm życia. Doskonale na tę okazję sprawdzi się 5 poniższych sposobów na aktywną majówkę.

Spawanie kajaków polietylonowych

kroku po kroku o tym jak skutecznie naprawić uszkodzoną łódkę

Każdy rzetelny kajakarz górski, prędzej lub później zetknie się z problemem pękniętego kajaka. Chcąc uniknąć dzielenia miejsca w kajaku z wodą warto wiedzieć jak samemu zrobić swojej łódce dobrze i to nie za pomocą taśmy klejącej, lecz poprzez jej pospawanie.

Samochodem na spływ - jak transportować kajaki na dachu?

Wybierając się na spływ kajakowy, nie zawsze korzystamy z usług i sprzętu firmy zajmującej się organizacją tego typu wydarzeń. Niekiedy postanawiamy po prostu spakować najpotrzebniejsze rzeczy do plecaka, wsiąść do samochodu i jechać w jeden z najpiękniejszych punktów kajakowej Polski. Co w takiej sytuacji zrobić z kajakiem?W jaki sposób transportować go na dachu tak, aby było to bezpieczne zarówno dla pasażerów samochodu, jak i dla pozostałych uczestników ruchu? Na co zwrócić największą uwagę, jeśli nie chcemy, aby kajak uległ zniszczeniu?

Kajakarstwo w Polsce – gdzie udać się na spływy?

Spływ kajakowy to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Z rodziną, znajomymi albo w samotności – każda forma takiej aktywności w otoczeniu natury pozwala się zrelaksować, ale też poczuć trochę adrenaliny krążącej w żyłach. Aby spróbować swoich sił podczas spływu kajakowego wcale nie trzeba wyjeżdżać poza granic naszego kraju. Kajakarstwo w Polsce ma się doskonale i różnorodnych szlaków dostosowane do umiejętności i oczekiwań poszczególnych członków załogi można znaleźć naprawdę wiele.

Szkolenia kajakowe - jak zostać instruktorem?

Nieustanna praca nad techniką wiosłowania, rozwój w zakresie asekuracji i ratownictwa czy uczestnictwo w szkoleniach pod okiem bardziej doświadczonych osób wpływa na rozwój kajakarza i pozwala mierzyć się z coraz bardziej wymagającymi szlakami, tudzież warunkami (atmosferycznymi bądź geograficznymi). Jest to w zasadzie uniwersalne dla wszelkich rodzajów kajakarstwa turystycznego, które z początkowo rekreacyjnych form może przerodzić się w poziom wyczynowy, ekstremalny bądź wyprawowy.

Najważniejsze techniki asekuracyjne i ratownicze w kajakarstwie

Wybierając się na spływ kajakowy akwenem o podwyższonym ryzyku (np. wody otwarte lub szybkopłynące) warto nie tylko poznać szczegóły pokonywanej trasy oraz panujące na szlaku zasady, ale również, a może przede wszystkim, zapoznać się z technikami asekuracyjnymi i ratowniczymi, które mogą się okazać niezwykle pomocne na przykład podczas pokonywania przeszkód. Ich doskonałe opanowanie, możliwe do osiągnięcia w toku praktycznego treningu, to gwarancja większego bezpieczeństwa podczas spływu, dzięki czemu czas spędzony w kajaku zapewni tylko pozytywne wspomnienia.

Kontry w kajakarstwie – prawidłowe techniki wykonywania

Kontry to jeden z podstawowych technik kajakarskich. Ich właściwe wykonanie pozwala na sterowanie kajakiem poprzez skręcenie nim w wybranym kierunku bez konieczności odwracania pióra wiosła w stronę dziobu. Istnieje kilka różnych rodzajów kontr, które wykorzystywane są podczas pokonywania przeszkód pojawiających się na rzece, takich jak bystrza czy progi. W jaki sposób poprawnie wykonywać poszczególne kontry i co zrobić, aby maksymalnie zmniejszyć ryzyko wywrotki? Oto podstawowe informacje.

Spływ Nysą Kłodzką w Bardo - sposób na aktywny weekend

Czy może być coś lepszego niż czas spędzony w otoczeniu natury? Na pewno nie! Doskonałą propozycją dla wszystkich, którzy cenią sobie wodną aktywność, jest spływ pontonami. Nie ulega wątpliwości, że najlepsze warunki do uprawiania tej dyscypliny oferują górskie rzeki Austrii i Słowenii. Aby się o tym przekonać, z pewnością warto wziąć udział w spływach organizowanych przez firmę M-CANOE i pod okiem doświadczonych instruktorów odkryć piękno Salzy czy Socy.

Hydrospeed - na czym polega ten sport ekstremalny?

Miłośnicy ekstremalnych sportów wodnych z pewnością nie poprzestają na raftingu. Dyscypliną, która może przynieść wiele frajdy amatorom wodnych wyzwań, jest hydrospeed. Co kryje się pod tą nazwą? Na czym polega ten sport i czy do jego uprawiania należy się przygotować w specjalny sposób? Oto najważniejsze informacje dotyczące hydrospeedu.

6 przydatnych akcesoriów, które warto zabrać na spływ kajakowy

Spływ kajakowy to doskonały przepis na aktywnie spędzony czas. Łono natury, słońce, piękne widoki… Podczas godzin spędzonych z wiosłem w dłoni naprawdę można się zrelaksować. Co ze sobą zabrać, aby morski spływ kajakowy był naprawdę udany?

5 sposobów na niezapomniane wakacje w Alpach

Alpy to jedne z najciekawszych europejskich gór. Pełne niezwykłej przyrody i zapierających dech w piersiach widoków, pozwalają na uprawianie naprawdę wielu aktywności. Zimą są doskonałym miejscem wypadowym dla narciarzy i snowboardzistów. Austria, Włochy czy Słowenia mogą się pochwalić rozbudowaną zimową infrastrukturą, która umożliwia całodzienną jazdę po trasach o zróżnicowanych poziomach trudności. Dzięki temu, każdy miłośnik sportów śnieżnych znajdzie w tych górach coś dla siebie. Ale Alpy warto odkryć również latem. Wybierając się na spływ kajakowych na terenie Słowenii lub rafting w dolinie Salzy w Austrii, takie ja te organizowane przez firmę M-CANOE, można aktywnie spędzić letni urlop i na dobre pokochać Alpy o każdej porze roku. Atrakcji z pewnością nie zabraknie.

Kanioning w praktyce – poradnik eksperta

Niestraszne Ci wysokie skały i siła górskich potoków? Chcesz się zmierzyć z prawdziwym żywiołem? Poznaj kanioning! To interdyscyplinarna dziedzina wodno-wspinaczkowa będąca unikalnym połączeniem wspinania, skoków do wody, pływania i trekkingu... Brzmi intrygująco? Wejdź z nami do kanionu i przeżyj ekscytującą przygodę!

Samolotem na rafting

Rafting to jeden z najbardziej emocjonujących sportów wodnych. To również wspaniały pomysł na spędzenie wolnego czasu na łonie przyrody. Tereny austriackich Alp i to wprost wymarzone miejsce na naprawdę aktywną majówkę i wakacje. Komfort podróży znacząco wzrośnie, jeśli zamiast przejazdu samochodem lub autobusem wybierzemy bezpośredni przelot. Wyprawa samolotem na rafting to coraz częstszy i bardziej popularny sposób na odpoczynek, jeśli mamy tylko kilka wolnych dni i chcielibyśmy je w całości przeznaczyć na spływ górski.

Rafting w Tyrolu - wyzwanie dla łowców adrenaliny

Tyrol to doskonałe miejsce dla osób, które uwielbiają aktywny wypoczynek. Dlatego słynie z dobrze rozwiniętej oferty turystycznej, znanej nie tylko w Europie, ale również na świecie. To region, który jest doskonały do jazdy na nartach, snowboardzie, czy też wspinaczki. Co więcej, latem ten obszar Alp Wschodnich staje się rajem dla pasjonatów sportów wodnych. To z racji topniejących lodowców, a przez to piętrzących się na tamtejszych rzekach fal. Pośród wielu ekstremalnych dyscyplin, niezwykłą frajdą dla łowców adrenaliny okazuje się rafting w Tyrolu. To doskonały wybór dla tych, którzy poszukują jeszcze większej dawki emocji i niezapomnianych przygód.

5 pomysłów na spędzenie długiego weekendu sierpniowego w Dolinie Salzy

Salza znana również jako Mariazeller Salza to jedna z najbardziej naturalnych i dzikich austriackich rzek w Alpach Wschodnich. Jest prawym dopływem sąsiedniej rzeki Enns. Drenuje Stryjskie Alpy Dolne i jest jedną z ulubionych rzek wśród kajakarzy oraz zwolenników ekstremalnych sportów wodnych jak rafting czy hydrospeed. Wybierając się na długi sierpniowy weekend w Dolinę Salzy, z pewnością nie braknie wrażeń. Oto 5 wakacyjnych pomysłów, które zapewnią porcję niezapomnianych przygód w okolicach rzeki Salzy i Enns.

Rafting dla początkujących - technika wiosłowania

Rafting zalicza się do wodnych sportów ekstremalnych. Z tego względu można odnieść mylne wrażenie, że jest on przeznaczony jedynie dla niebywałych śmiałków i fanów adrenaliny. Jednak warto wiedzieć, że górskie spływy na wielu spokojniejszych rzekach stanowią atrakcję również dla tych, którzy ze sportem ekstremalnym mają niewiele wspólnego. Co więcej, ta dyscyplina często spotyka się nawet z aprobatą rodzin z dziećmi. Z tego względu należy poznać tajniki raftingu dla początkujących, a przede wszystkim prawidłową technikę wiosłowania.

7 powodów, dla których warto spróbować kanioningu na Korsyce

Potężne górskie masywy, turkusowe morze, krystalicznie czyste jeziora, bujna roślinność, tysiące kilometrów wspaniałych plaż, pieszych tras, czy ścieżek rowerowych to właśnie krajobraz Korsyki. Wchodząc jednak w głąb tej francuskiej Île de Beauté, czyli Wysypy Piękna, odkrywa się rwące rzeki, onieśmielające wodospady, tajemnicze jaskinie oraz skalne rynny. To są właśnie idealne warunki do uprawiania kanioningu. Jednak Korsyka ma dużo więcej walorów, dzięki którym to właśnie tam warto się wybrać, by pospływać toboganami, czy poskakać ze stromych skarp do jezior.

Próg skalny - co zrobić gdy spotka się go na trasie?

Progi występujące na rzekach to przeszkody, które spiętrzają wodę i powodują odwoje. W kajakarstwie i raftingu są one tematem, któremu poświęca się dużo uwagi. Nie bez powodu, gdyż na trasach spotyka ich się wiele. Mowa tu zarówno o progach naturalnych np. skalnych, jak i o progach sztucznych, czyli jazzach, czy zaporach. W niektórych przypadkach omija się je drogą lądową, a w innych wykorzystuje do nauki oraz tzw. kajakarskiego freestyle’u. Co zrobić, gdy spotka się próg na rzece i w jaki sposób go obejść?

Rafting po polsku, czyli spływ torem kajakowym w Drzewicy

Drzewica to małe miasteczko, które liczy niespełna 4 tys. mieszkańców. Na wiosnę jednak miejscowość rozkwita i jest chętnie odwiedzane przez turystów. To z pewnością zasługa spokojnej i dającej wytchnienie od codziennego zgiełku okolicy. Jednak przede wszystkim Drzewica jest ceniona za swój raftingowo-kajakowy charakter. Na ciągnącej się przez ponad 90 km rzece Drzewiczce odbywają fascynujące spływy pontonami, kajakami, czy kanadyjkami. Dlaczego warto przeżyć rafting po polsku?

Rodzaje kajaków i ich charakterystyka

Co różni od siebie poszczególne rodzaje kajaków? Na co zwrócić uwagę, przygotowując się do konkretnego spływu? I wreszcie, w jaki sposób wybrać właściwy sprzęt tak, aby wodna aktywność była przyjemna i jak najbardziej bezpieczna? Dokonując podziału kajaków, można kierować się kilkoma różnymi aspektami.

Weekendowy rafting – sposób na udaną integrację firmową

Nic nie integruje grupy bardziej jak wspólna przygoda. W dodatku, gdy jest ona pełna wrażeń, emocji i adrenaliny pozwala się lepiej poznać. Momenty, w których trzeba razem podejmować trudne decyzje, cieszyć się zwycięstwami, godzić z porażkami i podawać pomocną dłoń, są kluczowe dla umocnienia wzajemnych relacji. Zahartowany duch pracownika to zahartowany duch całej firmy. Warto więc spędzić integrację firmową na weekendowym raftingu.

Jak przygotować się do wspinaczki wysokogórskiej w Dolomitach?

Co zrobić, aby z bliska zobaczyć najpiękniejsze ściany w Europie? Należy odpowiednio przygotować się do wspinaczki wysokogórskiej i udać do miejsca, gdzie słońce świeci 290 dni w roku – w Dolomity. To właśnie tam można spotkać jedne z najpiękniejszych i najdonośniejszych skał położonych u podnóży iglastych borów.

Wszystko, co warto wiedzieć na temat kanioningu we Włoszech

Kanioning narodził się we Francji, ale to słoneczna Italia stanowi jedną z najlepszych baz wypadowych dla tego typu sportów ekstremalnych. Włoskie Alpy, głębokie jeziora, 5 akwenów morskich i śródziemnomorski klimat to te czynniki, które przyciągają tam co roku tłumy turystów. Tak urozmaicona geografia kraju sprawia, że to właśnie tutaj znajdują się najpiękniejsze kaniony. Przystosowane są zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych uczestników wypraw. Dlaczego warto wyjechać na wodną wspinaczkę do Włoch?
Sprzęt na kan

Przegląd trudności szlaków na Via Ferrata

Nie dla każdego określona trasa via ferrty będzie tak samo łatwa bądź trudna do przejścia. Co prawda istnieje 6-stopniowa skala oceny, jednak nie do końca jest ona uniwersalna i wielu przewodnikach znacznie się różni. Zaprawiony viaferrtowicz niektóre trasy w skali 4 pokona z niewielkim trudem. Natomiast osoba wybierająca się na żelazny szlak po raz pierwszy może nawet nie ukończyć wyprawy. Warto więc dokładnie zwrócić uwagę na opisy szlaków via ferraty i samemu spróbować je ocenić wedle własnego doświadczenia i kondycji. Wówczas zniweluje się ryzyko wejścia na zbyt trudną bądź łatwą trasę.

Najciekawsze miejsca na spływ kajakami górskimi

Na świecie istnieje wiele genialnych miejsc, które świetnie nadają się na spływ kajakami górskimi! Nasz kontynent kompletnie od nich nie odstaje... Nic dziwnego, europejskie państwa coraz częściej stawiają na połączenie turystyki i rekreacji! Problem w tym, aby znaleźć taką przestrzeń do uprawiania sportów wodnych, która nie będzie notorycznie oblegana przez całą masę turystów… Pozostaje więc pytanie – czy w Europie jest jeszcze takie miejsce? Hm… no pewnie! Idealnym wyjściem będzie Słowenia!

Via ferrata - jaki sprzęt wybrać?

Jaki ekwipunek jest potrzebny na via ferratę? Jakie kryteria musi spełniać profesjonalne wyposażenie? Przeczytaj nasz wpis i dowiedz się wszystkiego na temat profesjonalnych akcesoriów do via ferraty!


Kajaki górskie w prakytce - poradnik eksperta

Drodzy Adrenalinożercy! Szukacie mocniejszych wrażeń niż rafting? Co powiecie na kajakarstwo górskie? Jesteście gotowi na ekstremalne doznania, dreszczyk emocji i samodzielne zmierzenie się z żywiołami górskiej wody?

Triglavski Park Narodowy – spływy kajakami

Słowenia staje się coraz bardziej popularnym miejscem do spędzania aktywnych wakacji. Zadziwiające, że dopiero od niedawna mówi się o jej ogromnym potencjale turystycznym, ponieważ pod tym względem w niczym nie ustępuje swym sąsiadom, np. Włochom czy Chorwacji. Ten mały, górzysty kraj leżący w sercu Europy, to istny raj dla miłośników pięknej, dziewiczej natury oraz różnych górskich sportów. Wyjątkowym punktem turystycznej mapy Słowenii jest Triglavski Park Narodowy – mekka wszystkich Adrenalinożerców, którym niestraszne są wysokie szczyty Alp Julijskich oraz porywiste nurty rzeki Socy. To tutaj, z dala od miejskiego zgiełku, można obudzić w sobie zew nomady i oddać się bez umiaru urokom dziewiczej natury.

Bezpieczeństwo podczas kanioningu – poradnik

Góry to istny cud natury, który oferuje ludziom wiele turystycznych aktywności. Trekking, kolarstwo, wspinaczka, jazdę na nartach – któż z Was osobiście nie poznał wspaniałego smaku tych jakże popularnych sportów rekreacyjnych? A gdyby tak poznać góry w nieco inny sposób, wejść w ich głąb, do ich… „krwiobiegu”? Jak zadbać o bezpieczeństwo w kanionie? Co gwarantuje satysfakcjonujący, bezstresowy kanioning?

Rafting i jego odmiany

o tym jak nie warto wrzucać wszystkiego do jednego worka

Rafting jest aktywnością coraz częście w naszym kraju kojarzoną i większość wie już, ze chodzi o spływ rzeką górską, czyli piękne widoki i szybki nurt, a więc przeżycia gwarantowane. Jednak nasze wyobrażenia o nim najczęściej są tylko małym wycinkiem rzeczywistości, a przecież pod tym pojęciem kryje się co najmniej kilka rodzajów spływu górskiego po - dodajmy - minimum czterch stopniach trudności. Byliśmy na raftingu, fajnie, ale jakim właściwie?


Kajaki morskie w praktyce - poradnik eksperta

W ostatnich sezonach morska turystyka kajakowa cieszy się dużą popularnością. Jeżeli również i Ty masz w planach wypłynąć na szerokie wody, zapoznaj się najpierw z najważniejszymi informacjami dotyczącymi kajaków morskich. Dobra lektura przed eskapadą pozwoli Ci poznać tricki, które uchronią Cię od niespodziewanych konsekwencji. Poznaj zatem nasze porady, które umożliwiają czerpanie pełni radości z morskiego szaleństwa!

Rafting – stopnie trudności rzek

Przed wybraniem się na spływ raftingowy warto zapoznać się z międzynarodową, sześciostopniową klasyfikacją rzek górskich WW (white water, wild wasser).Wszystkie rzeki oceniane są w rosnącej skali klas od I do VI. Zgodnie z logiką, klasa I oznacza poziom najłatwiejszy, zaś VI najtrudniejszy.

Jak ubrać się na rafting? - poradnik

Rafting to sport dla miłośników mocnych wrażeń i ekstremalnej rozrywki. By móc w pełni cieszyć się każdą minutą emocjonujących spływów, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie, wygodę i bezpieczeństwo. Sprawdź, jak ubrać się na spływ raftingowy i na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni strój.

Apteczka dla kajakarza

Lista koniecznych i polecanych akcesoriów a substancji.

Apteczka jest podstawowym wyposażeniem każdego turysty, czy w góry, czy na mazury - zawsze warto mieć ją ze sobą. Nie inaczej ma się sprawa w przypadku kajakarza.Prawie każdy z nas ma w kajaku schowaną podręczną apteczkę, a kiedy pływamy większą grupą, mamy też dużą, o wiele bardziej rozbudowaną apteczkę “główną”. Jej wyposażenie często przypomina apteczkę profesjonalnego ratownika medycznego. Przyjrzyjmy się bliżej tak jednemu jak i drugiemu zestawowi.

Skontaktuj się z nami!
Zaoferowane Państwu połączenie usług turystycznych stanowi imprezę turystyczną w rozumieniu dyrektywy (UE) 2015/2302.
W związku z powyższym będą Państwu przysługiwały wszystkie prawa UE mające zastosowanie do imprez turystycznych. Przedsiębiorstwo TOTUS OUTDOOR Sp. z o.o. będzie ponosiło(-ły) pełną odpowiedzialność za należytą realizację całości imprezy turystycznej.
Ponadto, zgodnie z wymogami prawa, przedsiębiorstwo TOTUS OUTDOOR Sp. z o.o. posiada(-ją) zabezpieczenie w celu zapewnienia zwrotu Państwa wpłat i, jeżeli transport jest elementem imprezy turystycznej, zapewnienia Państwa powrotu do kraju w przypadku, gdyby TOTUS OUTDOOR Sp. z o.o. stało(-y) się niewypłacalne.
Więcej informacji dotyczących najważniejszych praw zgodnie zdyrektywą (UE) 2015/2302

Użyj kuponUsuń kupon

 

+ Dodaj kolejnego uczestnika

 

* Pola obowiązkowe

 

Cena całkowita: