Allinclusive?

BLOG

Kurs kajakarstwa górskiego - gdzie zrobić i jak przebiega?

Kursy kojarzą się z reguły z monotonnymi i powtarzalnymi sekcjami zajęciowymi. W przypadku kajakarstwa górskiego jest inaczej. Tego rodzaju szkolenie nie pozwoli się nudzić żadnemu uczestnikowi, a przy okazji umożliwi nabrania umiejętności, dzięki którym będzie można dotrzeć do miejsc, nieodstępnych dla zwykłych śmiertelników. Jak w takim razie wybrać ekscytujący, a zarazem profesjonalny kurs kajakarstwa górskiego?

7 powodów, dla których warto wyjechać w Alpy Julijskie

Alpy to najwyższy łańcuch górski w Europie, który swym zasięgiem obejmuje aż 9 państw. Istnieje wiele podziałów tego pasma i każdy charakteryzuje się czymś szczególnym. Podobnie jest w przypadku Alp Julijskich. Ta część ogromnego masywu leży częściowo we Włoszech i Słowenii. Jednak ten drugi kraj bardziej zachwyca pod względem możliwości i atrakcji. Dlaczego warto wybrać się w Alpy Julijskie i co czeka nas po przybyciu na miejsce?

Weekendowy rafting – sposób na udaną integrację firmową

Nic nie integruje grupy bardziej jak wspólna przygoda. W dodatku, gdy jest ona pełna wrażeń, emocji i adrenaliny pozwala się lepiej poznać. Momenty, w których trzeba razem podejmować trudne decyzje, cieszyć się zwycięstwami, godzić z porażkami i podawać pomocną dłoń, są kluczowe dla umocnienia wzajemnych relacji. Zahartowany duch pracownika to zahartowany duch całej firmy. Warto więc spędzić integrację firmową na weekendowym raftingu.

Jak przygotować się do wspinaczki wysokogórskiej w Dolomitach?

Co zrobić, aby z bliska zobaczyć najpiękniejsze ściany w Europie? Należy odpowiednio przygotować się do wspinaczki wysokogórskiej i udać do miejsca, gdzie słońce świeci 290 dni w roku – w Dolomity. To właśnie tam można spotkać jedne z najpiękniejszych i najdonośniejszych skał położonych u podnóży iglastych borów.

Wszystko, co warto wiedzieć na temat kanioningu we Włoszech

Kanioning narodził się we Francji, ale to słoneczna Italia stanowi jedną z najlepszych baz wypadowych dla tego typu sportów ekstremalnych. Włoskie Alpy, głębokie jeziora, 5 akwenów morskich i śródziemnomorski klimat to te czynniki, które przyciągają tam co roku tłumy turystów. Tak urozmaicona geografia kraju sprawia, że to właśnie tutaj znajdują się najpiękniejsze kaniony. Przystosowane są zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych uczestników wypraw. Dlaczego warto wyjechać na wodną wspinaczkę do Włoch?
Sprzęt na kan

Przegląd trudności szlaków na Via Ferrata

Nie dla każdego określona trasa via ferrty będzie tak samo łatwa bądź trudna do przejścia. Co prawda istnieje 6-stopniowa skala oceny, jednak nie do końca jest ona uniwersalna i wielu przewodnikach znacznie się różni. Zaprawiony viaferrtowicz niektóre trasy w skali 4 pokona z niewielkim trudem. Natomiast osoba wybierająca się na żelazny szlak po raz pierwszy może nawet nie ukończyć wyprawy. Warto więc dokładnie zwrócić uwagę na opisy szlaków via ferraty i samemu spróbować je ocenić wedle własnego doświadczenia i kondycji. Wówczas zniweluje się ryzyko wejścia na zbyt trudną bądź łatwą trasę.

Rafting w Słowenii – Alpy Julijskie i Soca

Czy wiecie, że przeszło dwie trzecie powierzchni Słowenii zajmują góry? I to nie „byle jakie” góry! Aktywni, spragnieni emocji turyści wiedzą, że niepozorna, mała Słowenia to raj dla miłośników gór i prawdziwych „adrenalinożerców”: górskie wycieczki, wspinaczka, via ferraty, eksploracja jaskiń, no i oczywiście… rafting! Skuście się na jedną z najpiękniejszych tras raftingowych w Europie w dolinie rzeki Soca!

Kajaki morskie w Chorwacji

Słuchając opowieści dotyczących wakacji w rejonie Morza Adriatyckiego, najczęściej do naszych uszu dociera narzekanie o zbyt skalistych plażach i przepełnionych kurortach. Czy jest tak zawsze? Na szczęście nie… Jeżeli się tylko chce można z powodzeniem zamienić zatłoczone miasta na odseparowane od świata wioski, zaś uważaną za nieprzychylną naturę, wykorzystać na swoją korzyść!

Najciekawsze miejsca na spływ kajakami górskimi

Na świecie istnieje wiele genialnych miejsc, które świetnie nadają się na spływ kajakami górskimi! Nasz kontynent kompletnie od nich nie odstaje... Nic dziwnego, europejskie państwa coraz częściej stawiają na połączenie turystyki i rekreacji! Problem w tym, aby znaleźć taką przestrzeń do uprawiania sportów wodnych, która nie będzie notorycznie oblegana przez całą masę turystów… Pozostaje więc pytanie – czy w Europie jest jeszcze takie miejsce? Hm… no pewnie! Idealnym wyjściem będzie Słowenia!

Via ferrata - jaki sprzęt wybrać?

Jaki ekwipunek jest potrzebny na via ferratę? Jakie kryteria musi spełniać profesjonalne wyposażenie? Przeczytaj nasz wpis i dowiedz się wszystkiego na temat profesjonalnych akcesoriów do via ferraty!


Kajaki górskie w prakytce - poradnik eksperta

Drodzy Adrenalinożercy! Szukacie mocniejszych wrażeń niż rafting? Co powiecie na kajakarstwo górskie? Jesteście gotowi na ekstremalne doznania, dreszczyk emocji i samodzielne zmierzenie się z żywiołami górskiej wody?

Triglavski Park Narodowy – spływy kajakami

Słowenia staje się coraz bardziej popularnym miejscem do spędzania aktywnych wakacji. Zadziwiające, że dopiero od niedawna mówi się o jej ogromnym potencjale turystycznym, ponieważ pod tym względem w niczym nie ustępuje swym sąsiadom, np. Włochom czy Chorwacji. Ten mały, górzysty kraj leżący w sercu Europy, to istny raj dla miłośników pięknej, dziewiczej natury oraz różnych górskich sportów. Wyjątkowym punktem turystycznej mapy Słowenii jest Triglavski Park Narodowy – mekka wszystkich Adrenalinożerców, którym niestraszne są wysokie szczyty Alp Julijskich oraz porywiste nurty rzeki Socy. To tutaj, z dala od miejskiego zgiełku, można obudzić w sobie zew nomady i oddać się bez umiaru urokom dziewiczej natury.

Bezpieczeństwo podczas kanioningu – poradnik

Góry to istny cud natury, który oferuje ludziom wiele turystycznych aktywności. Trekking, kolarstwo, wspinaczka, jazdę na nartach – któż z Was osobiście nie poznał wspaniałego smaku tych jakże popularnych sportów rekreacyjnych? A gdyby tak poznać góry w nieco inny sposób, wejść w ich głąb, do ich… „krwiobiegu”? Jak zadbać o bezpieczeństwo w kanionie? Co gwarantuje satysfakcjonujący, bezstresowy kanioning?

Rafting i jego odmiany

o tym jak nie warto wrzucać wszystkiego do jednego worka

Rafting jest aktywnością coraz częście w naszym kraju kojarzoną i większość wie już, ze chodzi o spływ rzeką górską, czyli piękne widoki i szybki nurt, a więc przeżycia gwarantowane. Jednak nasze wyobrażenia o nim najczęściej są tylko małym wycinkiem rzeczywistości, a przecież pod tym pojęciem kryje się co najmniej kilka rodzajów spływu górskiego po - dodajmy - minimum czterch stopniach trudności. Byliśmy na raftingu, fajnie, ale jakim właściwie?


Na czym polega via ferrata?

Wspinaczka górska to sport ekstremalny, nierzadko wiążący się przekraczaniem granic ludzkiej wytrzymałości. Okazuje się jednak, że wspinanie nie jest zarezerwowane tylko dla weteranów sportów ekstremalnych :) Jeśli znudziło Ci się już „standardowe” włóczenie się po górach i z utęsknieniem myślisz o wdrapaniu się na najwyższe górskie półki, mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie! Via ferrata to najlepsza opcja dla „adrenalinożerców”, na dodatek bez ponoszenia zbytniego ryzyka! :)

Eskimoska

Na czym polega i jak się nauczyć?

Nikt nie nauczył się jeszcze eskimoski czytając jej opis, choć zdarzyło się paru, którzy nauczyli się wyłącznie oglądając filmy na YT. My polecamy naukę z instruktorem, o czym szerzej w dalszej części wpisu, tymczasem kilka ogólnych zdań w temacie.

Kajaki morskie w praktyce - poradnik eksperta

W ostatnich sezonach morska turystyka kajakowa cieszy się dużą popularnością. Jeżeli również i Ty masz w planach wypłynąć na szerokie wody, zapoznaj się najpierw z najważniejszymi informacjami dotyczącymi kajaków morskich. Dobra lektura przed eskapadą pozwoli Ci poznać tricki, które uchronią Cię od niespodziewanych konsekwencji. Poznaj zatem nasze porady, które umożliwiają czerpanie pełni radości z morskiego szaleństwa!

Najciekawsze trasy raftingowe w Austrii

Styria, Karyntia i Tyrol

Nudzą Cię typowe wakacje pod parasolem? Męczy Cię spacer po zatłoczonych uliczkach turystycznych miast? Nęci Cię wizja ekscytującej wyprawy w dzikiej scenerii, z dala od miejskiego zgiełku? Co powiesz na rafting w Austrii, europejskiej królowej górskich sportów?

Kanioning w praktyce – poradnik eksperta

Niestraszne Ci wysokie skały i siła górskich potoków? Chcesz się zmierzyć z prawdziwym żywiołem? Poznaj kanioning! To interdyscyplinarna dziedzina wodno-wspinaczkowa będąca unikalnym połączeniem wspinania, skoków do wody, pływania i trekkingu... Brzmi intrygująco? Wejdź z nami do kanionu i przeżyj ekscytującą przygodę!

Rafting – stopnie trudności rzek

Przed wybraniem się na spływ raftingowy warto zapoznać się z międzynarodową, sześciostopniową klasyfikacją rzek górskich WW (white water, wild wasser).Wszystkie rzeki oceniane są w rosnącej skali klas od I do VI. Zgodnie z logiką, klasa I oznacza poziom najłatwiejszy, zaś VI najtrudniejszy.

Jak ubrać się na rafting? - poradnik

Rafting to sport dla miłośników mocnych wrażeń i ekstremalnej rozrywki. By móc w pełni cieszyć się każdą minutą emocjonujących spływów, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie, wygodę i bezpieczeństwo. Sprawdź, jak ubrać się na spływ raftingowy i na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni strój.

Spawanie kajaków polietylonowych

kroku po kroku o tym jak skutecznie naprawić uszkodzoną łódkę

Każdy rzetelny kajakarz górski, prędzej lub później zetknie się z problemem pękniętego kajaka. Chcąc uniknąć dzielenia miejsca w kajaku z wodą warto wiedzieć jak samemu zrobić swojej łódce dobrze i to nie za pomocą taśmy klejącej, lecz poprzez jej pospawanie.

Apteczka dla kajakarza

Lista koniecznych i polecanych akcesoriów a substancji.

Apteczka jest podstawowym wyposażeniem każdego turysty, czy w góry, czy na mazury - zawsze warto mieć ją ze sobą. Nie inaczej ma się sprawa w przypadku kajakarza.Prawie każdy z nas ma w kajaku schowaną podręczną apteczkę, a kiedy pływamy większą grupą, mamy też dużą, o wiele bardziej rozbudowaną apteczkę “główną”. Jej wyposażenie często przypomina apteczkę profesjonalnego ratownika medycznego. Przyjrzyjmy się bliżej tak jednemu jak i drugiemu zestawowi.

Skontaktuj się z nami!
Zaoferowane Państwu połączenie usług turystycznych stanowi imprezę turystyczną w rozumieniu dyrektywy (UE) 2015/2302.
W związku z powyższym będą Państwu przysługiwały wszystkie prawa UE mające zastosowanie do imprez turystycznych. Przedsiębiorstwo TOTUS OUTDOOR Sp. z o.o. będzie ponosiło(-ły) pełną odpowiedzialność za należytą realizację całości imprezy turystycznej.
Ponadto, zgodnie z wymogami prawa, przedsiębiorstwo TOTUS OUTDOOR Sp. z o.o. posiada(-ją) zabezpieczenie w celu zapewnienia zwrotu Państwa wpłat i, jeżeli transport jest elementem imprezy turystycznej, zapewnienia Państwa powrotu do kraju w przypadku, gdyby TOTUS OUTDOOR Sp. z o.o. stało(-y) się niewypłacalne.
Więcej informacji dotyczących najważniejszych praw zgodnie zdyrektywą (UE) 2015/2302

Użyj kuponUsuń kupon

 

+ Dodaj kolejnego uczestnika

 

* Pola obowiązkowe

 

Cena całkowita: