Allinclusive?

Wakacje pod namiotem za granicą

Wakacje a koronawirus – co się zmieniło w czasach pandemii?

Koronawirus zmienił świat – możliwe, że długo jeszcze nie wrócimy do realiów sprzed pandemii, ponieważ zmiany zaszły naprawdę daleko i objęły niemal każdy obszar życia. Okazuje się jednak, że w czasach obostrzeń i zakazów Polacy tylko czekają na okazję, by wyrwać się i zaczerpnąć wolności. Taki wniosek da się wysnuć na podstawie obserwacji osób pracujących w branży turystycznej. W maju 2020 roku, kiedy znoszono obostrzenia dotyczące pobytu w hotelach, Polacy zaczęli masowo rezerwować dla siebie miejsca. Wiele osób postawiło jednak na znacznie bezpieczniejszy sposób spędzania czasu – caravaning. Ten kto posiadał odpowiedni kamper, wybrał wakacje na czterech kółkach [Jak zorganizować wakacje kamperem?]. Ci, którzy kamperów nie mają, wynajmowali je lub wybierali wyprawy pod namiot – zagraniczne pola namiotowe zyskały znaczną popularność ze względu na łatwość zachowania zasad bezpieczeństwa. Podobnie będzie prawdopodobnie i teraz. Polacy z pewnością będą szukać bezpiecznych form podróżowania – a wakacje pod namiotem bez dwóch zdań do takich należą.

Warto w tym miejscu podkreślić, że Unia Europejska planuje na najbliższe miesiące wprowadzenie paszportów covidowych – będą one zawierać informacje na temat przebycia COVID-19 oraz szczepień preparatami zgodnymi z zaleceniami Europejskiej Agencji Leków. Dzięki paszportom granice państw członkowskich będą mogły otworzyć się dla większości Europejczyków i nie będzie konieczności testowania się i poddawania kwarantannie. Pozwoli to podróżować zupełnie bezproblemowo i z pewnością zachęci do zagranicznych podróży. Nadal jednak wyprawy pod namiot będą jednym z najbezpieczniejszych form podróżowania – dla tych, którzy tego wcześniej nie próbowali, może to być doskonały czas na postawienie pierwszych kroków.

Bezpieczne wakacje pod namiotem – jak się do nich przygotować?

Po pierwsze: trzeba mieć namiot. Większość podróżników ma swój sprawdzony sprzęt, początkujący powinni się w niego zaopatrzyć. Łatwo będzie znaleźć odpowiedni dla siebie – sektor sprzętów do biwakowania bardzo się rozwinął, nowoczesne namioty są duże, wytrzymałe i szczelne a do tego również tanie. Ważne kryteria to np. ile osób ma z niego korzystać oraz jakie ma być jego główne przeznaczenie. Kolor namiotu również nie zawsze jest kwestią jedynie gustu – dzięki neutralnym kolorom namiot mniej rzuci się w oczy, tym samym przyciągając mniej owadów.

Oprócz namiotu warto mieć ze sobą karimatę albo materac oraz śpiwór – koniecznie swój, gdyż, ze względu na bardzo osobisty charakter, tych sprzętów się nie wypożycza. Przyda się też latarka, kuchenka turystyczna z naczyniami, garnkami i paliwem – podstawowy, kompaktowy zestaw da się zdobyć już za około 200 zł. Warto mieć też lodówkę turystyczną, w której można będzie trzymać jedzenie, chętni mogą zainwestować też w niewielkie stoliki czy krzesełka – większość tego typu wyposażenia w ostatnim czasie znacznie obniżyła swoją cenę. Z mniejszych przedmiotów na pewno przydadzą się zapałki, sznurek, taśma klejąca, agrafki, nici i igły – zawsze może przydarzyć się sytuacja, w której będą potrzebne.

Jeśli chodzi o miejsce rozbicia namiotu, można wybrać się na dzikie obszary, ale tylko te, w których rozbijanie namiotów jest dozwolone – z pewnością nie należą do nich parki narodowe, rezerwaty przyrody oraz tereny będące własnością prywatną, miejską czy państwową. Decydując się na odwiedzenie np. jakiegoś lasu w Polsce, warto dowiedzieć się, pod jaką jurysdykcję podlega i poprosić o zgodę na rozbicie biwaku we wskazanym przez siebie miejscu lub o informację, gdzie można to zrobić. Podobnie jest za granicą, dlatego najlepiej wybierać profesjonalne kempingi, które oferują dostęp do podstawowych udogodnień oraz stanowią doskonałą bazę wypadową dla podróżników i turystów. Wśród najpopularniejszych kempingów w Polsce i Europie można wyróżnić:

 • chorwacki Campsite Polaro, który oferuje całe mnóstwo atrakcji dla całej rodziny w cenie około 7,5 -23,5 euro za miejsce kempingowe na dobę i 5-13 euro za osobę na dobę;
 • słoweński Camping Danica – miedzy malowniczymi jeziorami Bohinj i Bled, blisko stąd do wielu urokliwych miejsc: wąwozów Vintgar, Mostnica oraz Triglavskiego Parku Narodowego.
 • Austriacki kemping Saggraben – koszt postawienia tu namiotu jest niewielki, stąd też grupy m-canoe wyruszają na raftingi po rzekach Salza i Enns.

Camping a pandemia – jak zachować dystans?

Podczas wakacji pod namiotem bardzo łatwo będzie zachować dystans. Niezależnie od tego, czy wybór padł na obszary dzikie, czy na pole namiotowe, łatwo będzie uniknąć towarzystwa obcych.  Wszystkie tego typu miejsca, zwłaszcza nasze i te, z których korzystamy podczas naszych wypraw, spełniają narzucane przez dane kraje zasady bezpieczeństwa. Do podejmowanych działań należą np.

 • ograniczanie liczby miejsc, dzięki czemu na campingu jest mniej osób,
 • częste i dokładne sprzątanie oraz dezynfekcja sprzętów i pomieszczeń na campingach,
 • dodatkowe możliwości anulowania lub przełożenia wyjazdu, jeżeli dojdzie do zmian w krajowych zasadach zapobiegania rozprzestrzeniania się choroby COVID-19.

W m-canoe dokładamy wszelkich starań, by nasi poszukiwacze przygód nocowali w bezpiecznych campingach. Koronawirus jest trudnym przeciwnikiem, ale da się go przechytrzyć, pilnując się i stosując do zaleceń. Wakacje 2020 pod namiotem były udane, co potwierdzają nasi klienci, którzy skorzystali wtedy z naszych propozycji w różnych lokalizacjach.

Wakacje pod namiotem w Europie – które kraje warto odwiedzić?

Wyjazdy pod namiot organizowane samodzielnie w granicach Polski to świetny wybór dla poczatkujących albo tych, którzy obawiają się nowych obostrzeń w obcych krajach. Warto jednak skorzystać z ofert wyjazdów zagranicznych – m-canoe oferuje na przykład spływy kajakowe oraz wędrówki po górach za granicą. Śledzimy na bieżąco sytuację pandemiczną we wszystkich krajach, do których organizujemy wyjazdy. Reagujemy na wszystkie nowe obostrzenia – daje to wszystkim naszym podróżnikom pewność, że spędzą urlop bezpiecznie i bez zaskakujących zmian czy nagłych problemów.

Wakacje pod namiotem za granicą – Włochy

Chcesz wypocząć w aktywny sposób a przy tym spędzić czas na doskonale wyposażonym campingu? Wybierz się z nami w góry – wędrówka po via ferratach włoskich Dolomitów to niezapomniane przeżycie, a bezpieczny, czysty camping z pełną infrastrukturą pomoże zregenerować siły i spędzić czas w aktywny sposób. Rejon Val di Fiemme, który zwiedzamy, to jeden z największych włoskich i europejskich kompleksów narciarskich – zachwyca widokami oraz historyczną zabudową okolicznych miejscowości. Poznaj ofertę m-canoe na spędzenie wakacyjnego urlopu w aktywny i bezpieczny sposób podczas wędrówki po górach z noclegiem pod namiotem: via ferraty w Dolomitach to opcja dla Ciebie.

Austria – wakacje pod namiotem a koronawirus

W Austrii organizujemy spływy kajakami górskimi – chociaż jest to sport dla wprawionych podróżników, to nasze wzmożone, dopasowane do umiejętności szkolenie doskonale przygotowuje do udziału w spływie. Tu również proponujemy noclegi pod namiotami (wynajmujemy namioty 2-, 3- i 4-osobowe, w których nocować mogą np. grupy bliskich znajomych), do tego nowoczesne kanadyjki pneumatyczne to sprzęty dwu- lub trzyosobowe – pozwala to utrzymać dystans od innych uczestników.

Nasze spływy i kempingi odbywają się w malowniczej dolinie rzeki Salzy w austriackich Alpach. Wśród głównych jej atrakcji warto wymienić chociażby bajkowe wodospady Wasserlochlamm czy park narodowy Gesäuse. Wielką zaletą alpejskich wypraw jest… prawie całkowity brak komarów! Wielu naszych podróżników zwraca też uwagę na to, że w Alpach lepiej się śpi. To głównie zasługa czystszego powietrza, które jest  wiele lżejsze i pomaga zasnąć. Poza tym trzeba pamiętać o doskonałej zabawie, profesjonalnej opiece i wieczornych ogniskach – a wszystko to bez maseczek na twarzach! Więcej o Salzie dowiesz się z naszego artykułu o sposobach spędzania czasu nad jej brzegami.

Podsumowanie

Wakacje spędzane pod namiotem są bardzo dobrym pomysłem w czasach pandemii. To bezpieczny i higieniczny sposób spędzania czasu, do tego łączy w sobie zwiedzanie ciekawych miejsc w różnych krajach z obcowaniem z naturą, np. podczas spływów kajakowych czy wędrówek po górach. Warto w tym roku wybrać ofertę wakacyjną dopasowaną do nowych realiów i na tyle elastyczną, że będzie można ją zmienić lub przełożyć – zwłaszcza jeśli nie będzie to zorganizowana podróż, a samodzielna wyprawa z rodziną.

ZOBACZ OFERTĘ NASZYCH WYJAZDÓW NA  2022 r. :

 

 

 

Nasz blog - polecane artykuły

 • Majówka SŁOWENIA Sava [M1] 9 dni [2999 zł]

 • Majówka SŁOWENIA Sava [M2] 5 dni [1999 zł]

 • Boże Ciało SŁOWENIA Sava [M3] 5 dni [1999 zł]

 • Boże Ciało AUSTRIA Salza + Enns [A1] 5 dni [1499 zł]

 • Rafting AUSTRIA Salza [WA1] 3 dni [899 zł]

 • Via ferraty AUSTRIA 4 DNI (F1) [1899 zł]

 • Kanioning Słowenia 7 dni [C1] 3899 zł

 • Rafting SŁOWENIA Soca [S1] 7 dni [2799 zł]

 • Kajaki górskie SŁOWENIA [KURS] [SK1] 7 dni [3199 zł]

 • Kanioning Słowenia 7 dni [C1] [3899 zł]

 • Rafting SŁOWENIA Soca [WS1] 4 dni [1599 zł]

 • Rafting AUSTRIA Salza + Enns [A2] 5 dni [1499 zł]

 • Kajaki górskie [KURS] AUSTRIA 5 dni [AK2] [1999 zł]

 • Rafting AUSTRIA Salza [WA2] 3 dni [899 zł]

 • Rafting SŁOWENIA Soca [S2] 7 dni [2899 zł]

 • Kanioning Słowenia 7 dni [C2] 3899 zł

 • Via Ferraty WŁOCHY 7 dni [V1] [3299 zł]

 • Kajaki górskie SŁOWENIA [KURS] [SK2] 7 dni [3299 zł]

 • Rafting SŁOWENIA Soca [WS2] 4 dni [1699 zł]

 • Rafting AUSTRIA Salza + Enns [A3] 5 dni [1499 zł]

 • Kajaki górskie [KURS] AUSTRIA 5 dni [AK3] [1999 zł]

 • Via ferraty AUSTRIA 4 DNI (F2) [1899 zł]

 • Rafting AUSTRIA Salza [WA3] 3 dni [899 zł]

 • Rafting SŁOWENIA Soca [S3] 7 dni [2899 zł]

 • Kajaki górskie SŁOWENIA [KURS] [SK3] 7 dni [3299 zł]

 • Kanioning Słowenia 7 dni [C3] 3899 zł

 • Rafting SŁOWENIA Soca [WS3] 4 dni [1699 zł]

 • Rafting AUSTRIA Salza + Enns [A4] 5 dni [1499 zł]

 • Kajaki górskie [KURS] AUSTRIA 5 dni [AK4] [1999 zł]

 • Rafting AUSTRIA Salza [WA4] 3 dni [899 zł]

 • Kajaki górskie SŁOWENIA [KURS] [SK4] 7 dni [3299 zł]

 • Rafting SŁOWENIA Soca [S4] 7 dni [2899 zł]

 • Kanioning Słowenia 7 dni [C4] 3899 zł

 • Rafting SŁOWENIA Soca [WS4] 4 dni [1699 zł]

 • Kajaki górskie [KURS] AUSTRIA 5 dni [AK5] [1999 zł]

 • Rafting AUSTRIA Salza + Enns [A5] 5 dni [1499 zł]

 • Via ferraty AUSTRIA 4 DNI (F3) [1999 zł]

 • Rafting AUSTRIA Salza [WA5] 3 dni [899 zł]

 • Kajaki górskie SŁOWENIA [KURS] [SK5] 7 dni [3299 zł]

 • Kanioning Słowenia 7 dni [C5] 3899 zł

 • Rafting SŁOWENIA Soca [S5] 7 dni [2899 zł]

 • Rafting SŁOWENIA Soca [WS5] 4 dni [1699 zł]

 • Rafting TYROL [T1] 5 dni [2999] zł]

 • Rafting AUSTRIA Salza + Enns [A6] 5 dni [1499 zł]

 • Kajaki górskie [KURS] AUSTRIA 5 dni [AK6] [1999 zł]

 • Rafting AUSTRIA Salza [WA6] 3 dni [899 zł]

 • Rafting SŁOWENIA Soca [S6] 7 dni [2899 zł]

 • Kanioning Słowenia 7 dni [C6] [3899 zł]

 • Kajaki górskie SŁOWENIA [KURS] [SK6] 7 dni [3299 zł]

 • Via Ferraty WŁOCHY 7 dni [V2] [3299 zł]

 • Rafting SŁOWENIA Soca [WS6] 4 dni [1699 zł]

 • Rafting AUSTRIA Salza + Enns [A7] 5 dni [1499 zł]

 • Kajaki górskie [KURS] AUSTRIA 5 dni [AK7] [1999 zł]

 • Rafting AUSTRIA Salza [WA7] 3 dni [899 zł]

 • Via ferraty AUSTRIA 4 DNI (F4) [1899 zł]

Oceń artykuł:

Średnia ocena: - / Ilość głosów: -

Autor: , opublikowane przez: M-CANOE
Skontaktuj się z nami!
Zaoferowane Państwu połączenie usług turystycznych stanowi imprezę turystyczną w rozumieniu dyrektywy (UE) 2015/2302.
W związku z powyższym będą Państwu przysługiwały wszystkie prawa UE mające zastosowanie do imprez turystycznych. Przedsiębiorstwo M-CANOE Bartłomiej Majcherkiewicz będzie ponosiło(-ły) pełną odpowiedzialność za należytą realizację całości imprezy turystycznej.
Ponadto, zgodnie z wymogami prawa, przedsiębiorstwo M-CANOE Bartłomiej Majcherkiewicz posiada(-ją) zabezpieczenie w celu zapewnienia zwrotu Państwa wpłat i, jeżeli transport jest elementem imprezy turystycznej, zapewnienia Państwa powrotu do kraju w przypadku, gdyby M-CANOE Bartłomiej Majcherkiewicz stało(-y) się niewypłacalne.
Więcej informacji dotyczących najważniejszych praw zgodnie zdyrektywą (UE) 2015/2302

Użyj kuponUsuń kupon

 

+ Dodaj kolejnego uczestnika

 

* Pola obowiązkowe

 

Cena całkowita: