Pokaż wszystkie
Allinclusive?

Kajaki górskie
+ Rafting 8 dni

Często zastanawiamy się co wybrać: kurs kajakarstwa górskiego czy rafting w kanadyjkach lub miniraftach. Słowenię czy Austrię? Już nie musimy dalej wybierać, bo ten wyjazd oferuje nam obie te opcje w jednym!

 

Przeczytaj poliytykę zwrotów COVID-19

 

Aż 8 dni przygody obfituje w atrakcje i pozwala nasyciś się dwoma najpiekniejszymi regionami górskiego pływania po tej stronie Alp, czyli Doliną Salzy i Doliną Socy.

 

 • 7 aktywnych dni
 • 7 noclegów w apartamentach (Słowenia) i na polu namiotowym (Austria)
 • opcja samolotu i transferu z Wiednia
 • 3 dni kursu kajakowego + 2 dni raftingu
 • dwa najlepsze rejony white water dla początkujących
 • codzienne atrakcje dodatkowe: wodospady, most Napoleona, Kobarid
 • zipline i/lub kanioning
 • profejsonalny sprzęt i instruktorzy
 • ubezpieczenie i składka TFG
 • film z wyjazdu dla każdego!

 

 

Kapitalne wyjazdy!!
Z m-canoe jestem po dwóch wyjazdach raftingu i kajakach górskich, oba polecam właśnie w tej kolejności
Trenerzy to profesjonaliści i mega klimaciarze . Mnóstwo nauki na wodzie, doskonałej zabawy, całość w przepięknych okolicznościach przyrody.

TOMEK / 2019-07-27

 

 

Pytania?

 

Zapraszamy do zapoznania się z warunkami uczestnictwa.

od 2849 zł

 

W cenie :

 • 7 dni aktywności 
 • 5 noclegów w apartamentach w Słowenii + 2 noclegi na polu namiotowym w Austrii
 • nowoczesne kajaki oraz sprzęt asekuracyjny
 • bilety wstępu na rzekę Soca i Salza

 • liczne bezpłatne atrakcje dodatkowe (Boka, Virje, Most Napoleona, wzgórze Kobarid)
 • specjalistyczna odzież i obuwie neoprenowe
 • opieka wykwalifikowanych instruktorów: kajakarzy górskich i ratowników
 • ubezpieczenie NW i KL (sporty wysokiego ryzyka)
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • film z wyjazdu dla każdego!

 

Cena nie obejmuje:

 • dojazdu (płatny dodatkowo + 400 zł, transfer z Wiednia +300 zł)
 • wyżywienia (restauracje codziennie w zasięgu kilkuset metrów; aneksy kuchenne w apartamentach)
 • niektórych biletów i wstępów (kolej na Kanin: ok 16 euro; kanioning ok 50 euro, zipline 59 euro)
Zapisz się!

Program

Program

Program kursu kajakarstwa górskiego w Słowenii

 

Kajaki górskie to najbardziej wymagający w obsłudze sprzęt. Pływanie nim przypomina balansowanie na na linie, utrzymanie równowagi wydaje się z początku niemal niemożliwe. Dlatego między innymi nauka jest taka ekscytująca, nawet na początkowo płaskiej wodzie. Z każdym pociągnięciem wiosłem wzrasta kontrola nad łódką, pozwalająca nam przenieść się na bystrzejsze wody. Przez te 7 dni nauczymy Was podstaw kajakarstwa górskiego, asekuracji i ratownictwa. Uzyskacie samodzielność w pływaniu rzek górskich o trudności do WW II i będziecie przygotowani do dalszych kursów na poziomie WW III. Kurs obejmuje zarówno teorię i praktykę, otrzymacie też od nas materiały szkoleniowe. Uczestnik kursu powinien posiadać umiejętność pływania wpław oraz wykazywać się dobrą kondycją i koordynacją ruchową. 

 

 • Dzień 1 - NIEDZIELA - przejazd na miejsce kursu do Słowenii przez Austrię

 

W zależności od wybranej opcji transportowej, spotykamy się w Katowicach (8:30), na dworcu autobusowym w Wiedniu (16:15) lub na lotnisku (16:30) (szczegoły w sekcji "Dojazd"). Na miejsce zakwaterowania docieramy wieczorem ok. godz. 21:00.

 

 • Dzień 2 - PONIEDZIAŁEK - nauka podstaw i pierwsze kajakowe kroki na wodzie

 

Rano ok. 9:30 spotykamy się na wspólnym przywitaniu i wydaniu sprzętu osobistego: pianki, butów, kasków i kamizelek. Dziś stawiamy pierwszy kroki na wodzie. Uczymy sie wsiadania i wysiadania, a także utrzymania równowagi w kajaku i płynięcia na wprost po stojącej wodzie, a także poprawnego opuszczania kajaka po wywrotce:). Płyniemy też oczywiscie nasz pierwszy odcinek rzeki Soca. Po południu wykład nr 1 - wprowadzenie do kajakarstwa górskiego.

 

 • Dzień 3 - WTOREK - nauka wyjścia na nurt i wchodzenia do cofek

Dziś czeka nas wymagający dzień. Po pierwsze, wybierzemy się na górny odcinek Socy. Rzeka będzie wąska i przybędzie w korycie wapiennych skał. Dziś koncentrujemy sie na dalszym opanowywaniu łódki i wprowadzamy podstawowe manewry: wyjście na nurt i wchodzenie do cofki. Po południu wykład nr 2 : rzeki górskie i zjawiska na rzekach górskich.

 

 • Dzień 4 - ŚRODA - szybsza woda i TRENING UMIEJĘTNOŚCI RATOWNICZYCH

Dziś odwiedzamy kolejny odcinek Socy, na którym po raz pierwszy pojawią się wyraźnie bystre odcinki. Kontynuujemy naukę manewrów wejścia i wyjścia z cofki, wprowadzamy powoli nowe manewry. Uczymy się także - wykorzystując wiedzę z wczorajszego wykładu - identyfikować zjawiska na rzece i omijać przeszkody.  Wieczorem wykład: technika pływania i podstawowe manewry - zebranie i ugruntowanie wiedzy. Nasz dzisiejszy cel oprócz pływania i doskonalenia umiejętności już nabytych, to ćwiczenie technik asekuracyjnych i ratowniczych. Tym razem rozpoczniemy od wykładu, a w drugiej części dnia zajmiemy się praktyką:).

 

 • Dzień 5 - CZWARTEK - KANIONING i ZIPLINE

  

Czwartek rezerwujemy sobie na dwie dodatkowe atrakcje. Po pierwsze: zipline. Największa tego typu instalacja w Europie, czyli 10 tyrolek rozpiętych ponad kanionem Ucja o łącznej długości prawie 4 km! Najdłuzsza z nich ma aż 800 metrów, podczas gdy do ziemi mamy ponad 100 metrów. Trudno szukać podobnej atrakcji w innym miejscu Europy. Podczas zjazdów zawsze towarzyszą nam lokalni instruktorzy.

 

Po drugie: kanioning, czyli wspinaczka na mokro:) Kanioning to fenomenalna atrakcja polegając na pokonywaniu stromego kanionu wypełnionego wodą za pomocą skoków, ślizgów i zjazdów na linach. Wszystko to w unikalnym krajobrazie wąskiego i kanionu Susec.

 

Obie atrakcje są dodatkowo płatne (50 i 59 euro). Osoby, które nie chcą wziąć w nich udziału - chętnie polecimy jedną z dziesiątek alternatyw: trekking nad jezioro Krnsko, rowery górskie, paralotnie, lot widokowy szybowcem. Ten dzień jest po to, by wycisnąć ze Słowenii maksimum wrażeń.

 

 • Dzień 6 - PIĄTEK - kolej gondolowa na Kanin

 

Zanim opuścimy Dolinę Socy, warto spojrzeć na nią raz jeszcze.. z góry. Kolej gondolowa na Kanin pomoże nam w 30 min pokonać aż 2000 metrów przewyższenia, dowążąc nas pod najwyższy szczyt w okolicy, czyli Kanin (2587 m n.p.m.). Na górze możemy wybrac się na krótą wycieczkę na grań, z której roztacza się widok na włoskie Alpy (przy dobrej pogodzie, która występuje tutaj nader często, widać ciągnące się na dziesiątki kilometrów alpejskie szczyty)

Po południu przejeżdżamy na miejsce noclegowe w Austrii.

 

 • DZIEŃ 7 - SOBOTA - rzeka Salza

 

Dziś łączymy się z ekipą weekendową i ruszamy na podbój Salzy w kanadyjkach bądź pontonach. Początkowo rzeka płynie spokojnie, pozwalając nam przyzwyczaić się do sprzętu, już jednak po niecałym kilometrze rozpoczynają się pierwsze bystrza i fale. Na naszej drodze dziś wiele przygód, długich bystrzy, małych progów skalnych i uroczych zatoczek (cofek), zachęcających do kąpieli wpław. Odwiedzimy także naturalny tor kajakowy w miejscowości Wildalpen. Łącznie na wodzie spędzimy około 4-5 h. Około godz. 16:00-17:00 wrócimy na kemping. Ok. godz. 20:00 spotykamy się na imprezie ogniskowej, której długość ograniczają plany na dzień następny, czyli kolejna porcja raftingu;)

 

 •  Dzień 8 - NIEDZIELA - kanion Salzy

 

Na deser zostawiamy sobie najbardziej malowniczy, ale i najbardziej emocjonujący odcinek tzw. Kanionu Salzy (Salzaklamm). Rzeka zwęża się miejscami do kilku metrów szerokości, a my zadzieramy głowy, by podziwiać uformowane przez wodę pionowe, pobrużdżone ściany kanionu. Na naszej trasie także - dla chętnych - platforma do skoków do wody (4 m). Startujemy 8:30. Na wodzie spędzimy około 2 h. Około 12:30 przyjdzie nam rzewnie się pożegnać i życzyć szybkiego, ponownego
zobaczenia:)

Dojazd

Dojazd

Kup bilet na lot Wizzairem z Warszawy do Wiednia (w niedzielę) i z powrotem (w następną niedzielę), a my zapewnimy Ci transfer lotniskowy w obie strony (+300 zł). Jeśli jesteś z Katowic wsiądź do naszego busika w środę rano (+400 zł) lub - jeśli jesteś z Krakowa, Wrocławia, Poznania czy Łodzi sprawdź połączenie Flixbusa, a my odbierzemy Cię z dworca autobusowego w Wiedniu (+300 zł). Wszystkie opcje transportowe wybieramy podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego.

 

SAMOLOTEM NA RAFTING

 

wylot przylot
z Warszawy do Wiednia niedziela, godz. 13:15 niedziela, godz. 14:40

*transfer godz. 16:30. Dojazd na miejsce ok godz. 21:00.

 

... i SAMOLOTEM DO DOMU

 

z Wiednia do Warszawy niedziela, godz. 15:15 niedziela, godz. 16:35

** transfer z Austrii ok godz. 10:00; na lotnisku maksymalnie o 13:00.

 

NA RAFTING BUSEM Z KATOWIC

 

Spotykamy się w niedzielę o godz. 8:30 na Dworcu PKS w Katowicach, wyjazd 8:45. Na miejscu  jesteśmy o godz. 21:00.  Powrót w niedzielę do Katowic ok godz. 21:30

 

TRANSFER Z DWORCA AUTOBUSOWEGO w WIEDNIU

 

Większość flixbusów z Polski przyjeżdża na Vienna International Busterminal Wien Erdberg (Bus Terminal VIB)

W środę odbierzemy Cię stamtąd o godz. 16:15, a w niedzielę odwieziemy na godz. 12:30.

Noclegi

Noclegi

NOCLEGI W SŁOWENII

Pięć nocy spędzimy w miejsowości Bovec, letniej górskiej stolicy Słowenii. Miasteczko jest niezwykłej urody, otoczone pasmami Alp Julijskich. Do dyspozycji pozostają 4 lub 6 osobowe apartamenty z w pełni wyposażoną kuchnią i łazienką, wifi.

 

NOCLEG W AUSTRII

Ostatnią noc spędzimy na uroczo położonym kempingu w Dolinie Salzy, w Austrii. Płynnie przechodzimy więc do noclegu pod namiotami:)  Na krótki pobyt z pewnością wystarczy:)

Namioty nalezy mieć własne lub wypożyczyć u organizatora (wymagana wczesniejsza rezerwacja). Dostęp do restauracji, sanitariatów, możliwość zagotowania wody w namiocie organizatora.

Zasady wjazdu

Zasady wjazdu

UWAGA: od 5 czerwca OBYWATELE POLSCY WJADĄ DO SŁOWENII BEZ TESTÓW, KWARANTANNY I BEZ WYMOGU SZCZEPIEŃ (za wyjątkiem woj. wielkopolskiego i opolskiego, które pewnie w ciągu 1-2 tygodni zostaną także dopuszczone wolnego wjazdu) (źródło)

Poniższe informacje dotyczą sytuacji przed 5 czerwca i mogą być w przyszłości aktualne gdyby sytuacja pandemiczna w Polsce uległa znacznemu pogorszeniu.

ZIELONY CERTYFIKAT UNII EUROPEJSKIEJ

Od 1 czerwca Polska wydaje za pośrednictwem pacjent.gov.pl tzw. zielone certyfikaty EU (green digital pass), poświadczające fakt zaszczepienia, przejścia COVID-19 (ozdrowieńcy) lub posiadania aktualnego, negatywnego testu PCR lub antygenowego. Zaświadczenie - tak w formie cyfrowej jak i drukowanej - będzie wystarczającą przepustką, nie będzie wymagało tłumaczeń i będzie wydawane (pobierane online) bezpłatnie. W przypadku braku zielonego certyfikatu można realizować aktualnie obowiązujące, słoweńskie, krajowe wymogi (poniżej)
 
JEDNA LUB DWIE DAWKI SZCZEPIONKI
Słowenia honoruje pierwszą dawkę Astry po 21 dniach, Johnsona po 14 dniach. Pozostałe szczepionki 7-14 dni od przyjęcia drugiej dawki. Zaszczepieni powinni mieć ze sobą karteczkę z punktu szczepień + zaświadczenie z pacjent.gov.pl z QR kodem (lub angielskie tłumaczenie karteczki z punktu lub zaświadczenie od lekarza po angielsku o zaszczepieniu)
 
OZDROWIEŃCY
Wystarczy nam także dokument potwierdzający infekcję wirusem SARS-CoV-2 w ciągu ostatnich 6 miesięcy (honorowane zaświadczenia lekarskie i urzędowe - w tym z pacjent.gov.pl). Zadziała też angielskie tłumaczenie testu pozytywnego
 
TEST NEGATYWNY (PCR lub HAG)

Alternatywnie możemy poddać się w kraju testowi na obecność wirusa. Honorowane są także tańsze testy antygenowe (HAG)  Ważne, by próbkę pobrać na 48 h przed przekroczeniem granicy.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie polskiej ambasady w Słowenii.
 

Mapa

Mapa

Skontaktuj się z nami!
Zaoferowane Państwu połączenie usług turystycznych stanowi imprezę turystyczną w rozumieniu dyrektywy (UE) 2015/2302.
W związku z powyższym będą Państwu przysługiwały wszystkie prawa UE mające zastosowanie do imprez turystycznych. Przedsiębiorstwo TOTUS OUTDOOR Sp. z o.o. będzie ponosiło(-ły) pełną odpowiedzialność za należytą realizację całości imprezy turystycznej.
Ponadto, zgodnie z wymogami prawa, przedsiębiorstwo TOTUS OUTDOOR Sp. z o.o. posiada(-ją) zabezpieczenie w celu zapewnienia zwrotu Państwa wpłat i, jeżeli transport jest elementem imprezy turystycznej, zapewnienia Państwa powrotu do kraju w przypadku, gdyby TOTUS OUTDOOR Sp. z o.o. stało(-y) się niewypłacalne.
Więcej informacji dotyczących najważniejszych praw zgodnie zdyrektywą (UE) 2015/2302

Użyj kuponUsuń kupon

 

+ Dodaj kolejnego uczestnika

 

* Pola obowiązkowe

 

Cena całkowita: